Dr. Suat Günsel Basketbol Turnuvası’nın Fikstürü Belli Oldu.

KKTC’de düzenlenecek olan Uluslararası Dr. Suat Günsel Basketbol Turnuvası’nın fikstürü belli oldu.

Turnuvanın açılış maçında Galatasaray- Avenidaarasında Avrupa’nın üst düzey altı takımının katılımıyla 14-17 Eylül  tarihleri arasında Yakın Doğu Üniversitesi tarafından organize edilecek olan Uluslararası Dr. Suat Günsel Basketbol Turnuvası maçlarının programı belli oldu.

Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulübü’nden yapılan açıklamaya göre, Kadınlar Euroleague ve Eurocup’ın elit takımlarının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bir araya geleceği Uluslararası Dr. Suat Günsel Basketbol Turnuvası’nda, 6 takım A ve B Grubu olmak üzere iki grupta mücadele edecek.

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın B Grubu’nda mücadele edeceği kupanın açılış maçında Galatasaray ile İspanya’nın CB Avenida takımları karşılaşacak.

A Grubu’nda Galatasaray, CB Avenida ve Hatay Büyükşehir ile B Grubu’nda Yakın Doğu Üniversitesi, ZWZ USK Prag ve Castors Braine takımlarının şampiyon olmak için kıyasıya mücadele vereceği kupa maçları, Yakın Doğu Üniversitesi RA25 Spor Salonu‘nda oynanacak. Maçlara giriş ücretsiz ve halka açık olacak.

Murat Tümer: “Sezon öncesi bu organizasyonun düzenlenmesinden büyük mutluluk duyuyoruz…”
Turnuva ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Genel Koordinatörü Murat Tümer; kadın basketbolunda önemli takımların bir araya geleceği turnuvanın basketbolseverler tarafından ilgi ile izleneceğini söyledi.

Turnuvada yer alan bütün takımların zorlu bir sezonda mücadele edeceğini ifade eden Genel Koordinatör Tümer, “Uluslararası Dr. Suat Günsel Basketbol Turnuvası’nın biz de dahil olmak üzere katılan tüm takımların sezon öncesi son durumlarını görüp değerlendirme açısından çok önemli ve ciddi bir prova olacağına inanıyorum. Maçları en iyi şekilde değerlendirmek ve lige hazır bir şekilde başlamak bütün takımların isteği. Ev sahibi olarak yıllardır Avrupa Kupalarında yer alan üst düzey yabancı takımların turnuvamızı tercih etmesi bizim için önemli. Organizasyonun basketbol otoriterleri tarafından da dikkatle takip edilmeye başlanması, turnuvanın öneminin her geçen yıl katlanarak arttığının bir göstergesi. Keyifli ve güzel bir basketbol izlettireceğimiz turnuvanın sezon öncesi bütün takımlar için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Tüm takımlara başarılar diliyorum” dedi.

Turnuva programı ise şöyle:

14 Eylül 2017 / Perşembe
17:15 Galatasaray –CB Avenida
19:30 Yakın Doğu Üniversitesi – ZWZ USK Prag

15 Eylül 2017 / Cuma 
17:15 Hatay Büyükşehir Belediyesi – Galatasaray
19:30 Castors Braine – Yakın Doğu Üniversitesi

16 Eylül 2017 / Cumartesi
17:15 CB Avenida – Hatay Büyükşehir Belediyesi
19:30 ZWZ USK Prag – Castors Braine

17 Eylül 2017 / Pazar
15:00 A Grubu 3.sü – B Grubu 3.sü ( 5.lik ve 6.lık maçı)
17:15 A Grubu 2.si – B Grubu 2.si ( 3.’lük ve 4.lük maçı)
19:30 A Grubu 1.si – B Grubu 1.si ( Final Maçı)

Reklam