El Emeği Göz Nuru Ürünler Görücüye Çıktı

City Mall Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin,  evde üreten girişimcileri ve zanaatkarları desteklemek ve Kıbrıs kültürünü yaşatmak amacıyla gerçekleştirdiği El Emeği Pazarı’nda toplamda 69 kişi ve derneğin satış standı yer aldı.

Kıbrıs’ın dört bir yanından gelen ziyarteçilerin ve turistlerin yoğun ilgi gösterdiği City Mall El Emeği Pazarı, 11 Haziran Pazar günü 10:00 – 21:00 saatleri arasında gerçekleşti. El Emeği Pazarı’nın gerçekleştiği gün City Mall’a 13.500 kişi giriş yaptı.

City Mall El Emeği Pazarı’nda, elde üretilen geleneksel el işlemesi ürünler, taş ve ahşap oymalar,  hediyelik eşyalar, özel üretim dekorasyon eşyaları, macundan hamur işlerine, börekten sulu muhallebiye  ev yapımı geleneksel yiyecekler ve benzeri bir çok ürün yer aldı.

Geleneksel Ürünlerin Üretim Anı Yoğun İlgi Gördü

Kıbrıs’a özgü geleneksel el işi ürünlerin üretim anını da yer aldığı El Emeği Pazarı’nda, her yaştan ziyaretçi Kıbrıs kültürünü daha yakından tanıma fırsatı buldu.

Ciberunda (Gara Başak) buğdayının kaleminden üretilen Sele Sepetlerin örgü anı yoğun ilgi gördü ve özellikle çocukların ve gençlerin Kıbrıs kültürünü daha yakından tanımasına olanak sundu.

Renkli anların yaşandığı pazarda, Mağusa şehri ve Mağusa’ya bağlı köyler başta olmak üzere Lefkoşa’dan Girne’ye, Güzelyurt’tan Büyükkonuk’a veYeni İskele’ye kadar bir çok bölgeden  kişi ve dernekler  yer aldı. Kuzey Kıbrıs’ın bir çok farklı noktasından evde üreten veya doğal üretim yapan, el işi ve zanaatla uğraşan ve üreten bir çok kişi ve derneğin satış standlarının yer aldığı El Emeği Pazarı büyük ilgi gördü.

Gelenekselleştirilmesi Planlanıyor

Özellikle kadın üreticilerin yoğunlukta olarak yer aldığı City Mall El Emeği Pazarı’nın gelenekselleştirilmesi ve her ay tekrarlanması planlanıyor.

City Mall El Emeği Pazarı ile City Mall, markalar yanında, ekonomik hayata katılımlarını desteklemek adına evde üreten girişimcilerin, köyde yaşayan üreticilerin de yanında olmayı hedefliyor.

City Mall Salı Pazarı Başlıyor 

Kıbrıs halkının beklentileri dikkate alınarak 20 Haziran Salı gününden itibaren her hafta Salı günü City Mall Salı Pazarı organize edilecek.

City Mall’de yer alan markalar her Salı, bazı ürünlerinde o güne özel indirimler yapacak ve bu ürünlerini mağazalarının önüne çıkatarak ‘fırsat ürünleri’ adıyla ziyaretçilerimizin beğenisine sunacak.City Mall Salı Pazarı kapsamında yiyecek-içeçek bölümlerinde de indirimler ve promosyonlar yer alacak.

City Mall, her Salı, sadece o güne özel indirimler, kampanyalar, promosyonlar, aktiviteler, müzik ve eğlence ile ziyaretçilerine hem karlı hem de keyifli bir gün yaşatmayı hedefliyor.

Reklam