Haber Detayı
14 Nisan 2019 - Pazar 11:14 Bu haber 1897 kez okundu
 
Bu Eser Bellapais'e Çok Yakıştı...
Beylerbeyi (Bellapais) Inner Whell Kulübü tarafından peyzaj ve sanatsal tasarımı ile yenilenen Bellapais Çemberi yoğun katılımla açıldı.
KIBRIS Haberi
Bu Eser Bellapais'e Çok Yakıştı...

Beylerbeyi Inner Whell Kulübü tarafından peyzaj ve sanatsal tasarımı ile yenilenen Beylerbeyi (Bellapais) Çemberi dün katılımın yüksek olduğu bir tören ile açıldı.

 

Beylerbeyi Inner Whell Kulübü tarafından yenilenen Bellapais (Beylerbeyi) çemberinin açılış törenine, Anamuhalefet Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Girne Milletvekilleri, Ünal Üstel, İzlem Gürçağ Altura, Fikri Toros, Girne Belediyesi Başkanı Nidai Güngördü, KTTO Başkanı Turgay Deniz, davetliler ve bölge halkı katıldı..

Açılışta konuşan Inner Whell Başkanı Sibel Tatar, emeği geçen kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek, bölgenin müzik festivalleriylede öne çıktığını ve bu bölgeye de yakışan sanatsal bir tasarım olduğunu ifade etti.

 

Konuşmaların ardından peyzaj ve sanatsal tasarımı ile yenilenen Beylerbeyi (Bellapais) Çemberine katkı koyan;

  • Meric Sut Urunleri Ltd. adına Berin Avunduk'a Anamuhalefet UBP Genel Başkanı Ersin Tatar,
  • Elektrokur Ltd.  adına Lutfiye Tarimer'e Bayndırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan,
  • Ozyalcin Construction Ltd. adına  Eser Ozyalcin'a Girne Belediyesi Başkanı Nidai Güngördü,
  • Meps Ltd.adına Bahar Kurumoglu'a ise Beylerbeyi Inner Whell Kulübü Kurucu Başkanı Sibel Tatar tarafından plaketleri takdim edildi.

 

Ardından Bellapais Muhtarlığı tarafından  Girne Belediyesi Başkanı Nidai Güngördü ve Beylerbeyi Inner Whell Kulübü Kurucu Başkanı Sibel Tatar'a teşekkür plaketleri tadim edildi.

 

Daha sonra toplu bir şekilde açılışı gerçekleştirilen Beylerbeyi (Bellapais) çemberine yerleştirilen ARP çalan sanatçı figürüne konuklar büyük ilgi göstererek fotograf çektiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, Eser, Bellapais'e, Çok, Yakıştı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı