Haber Detayı
07 Haziran 2019 - Cuma 10:59 Bu haber 819 kez okundu
 
Dikkat..! En Son Gülseren'de Görüldüler...
Polis Basın Subaylığı, görenlerin en yakın polis merkezine haber vermeleri çağrısında bulundu.
POLİS Haberi
Dikkat..! En Son Gülseren'de Görüldüler...

Önceki saatlerde Lefkoşa Girne Kapısı civarında görülen soygun zanlıları son olarak Gazimağusa Gülseren Bölgesinde görüldü. Polis Basın Subaylığı, görenlerin en yakın polis merkezine haber vermeleri çağrısında bulundu.

 

Girne’de bu sabah saat 10:40 sıralarında bir kuyumcuya giren iki erkek şahıs iş yeri çalışanı kadını etkisiz hale getirmiş ve altınları çalıp olay yerinden kaçmıştı.

 

Girne kordon boyunda sahibi olduğu “Senak” isimli kuyumcu dükkanı, eşi Gülesen Aksay etkisiz hale getirildikten sonra iki kişi tarafından soyulan iş yeri sahibi Hüseyin Aksay, yaşananları Haberci Web TV mikrofonlarına anlattı.

 

Eşinin iki soyguncu tarafından darp edilip, bağlanarak etkisiz hale getirildiğini belirten Aksay, soyguncuların çaldıkları ziynetleri yanlarında getirdikleri bavula doldurup götürdüklerini söyledi.

 

Kapıda karşılaştı, mücadele etti

 

Soyguncularla kapıda karşılaştığını anlatan Aksay, tedirgin hallerinden şüphelenerek durmalarını söylediğini, kaçmaya çalıştıkları esnada, bavula hamle yapıp yakaladığını ancak sürüklendiğini kaydetti.

 

Daha sonra “adacık” diye tabir edilen demirlere düşüp yaralandığını belirten Aksay, bunun üzerine soyguncuların kaçtığını, kendisinin ise eşini merak edip, mağazaya koştuğunu kaydetti.

 

Çalınan para ve ziynetlere ilişkin de bilgi veren Hüseyin Aksay, kaybı net olarak bilmediğini ama 100 bin sterlin ve 250 bin TL civarında altın ve pırlanta çalındığını ayrıca kasadaki 15 bin TL nakit paranın da soyguncular tarafından alındığını anlattı.


 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dikkat..!, En, Son, Gülseren'de, Görüldüler...,
Yorumlar
Haber Yazılımı