Haber Detayı
07 Mart 2019 - Perşembe 11:10 Bu haber 4097 kez okundu
 
KTSÇHB:"Sayın Besim Gereğini Yapın"
Sayın Besim, tüm kamuoyuna KTSÇHB yönetim kurulunun talebi ile gerçekleşen aşağıdaki tutanağın ne anlama geldiğini açıklayınız.
SAĞLIK Haberi
KTSÇHB:

Kıbrıs Türk Serbest Çalışan Hekimler Birliği Yönetim Kurulu (KTSÇHB) Sağlık Bakanı Filiz Besim'e, kamu sağlık kuruluşları çalışma saatleri ile ilgili tespiti ve Sağlık Bakanına çağrısına yönelik yazılı bir açıklama yaparak, "Sayın Besim gereğini yapın" dedi.

 

KTSÇHB Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklama ve tutanak şöyle;

Sayın Besim Kıbrıs Türk Serbest Çalışan Hekimler Birliği yönetim kurulu olarak  28 Şubat 2019 tarihinde kamuoyuna  yapmış olduğumuz  açıklamada gerçek dışı  Sponsorlu Facebook reklamlarınızı eleştirmiş ve Kamu Sağlık Kuruluşlarında Poliklinik Hizmetlerinin 14:30’a  kadar  devam ettiğini, 1 yıllık icraatlarınız arasında göstererek ne kadar aciz duruma düştüğünüzü söylemiştik.

 

Sayın Besim ayrıca sizlere  yaptığımız uyarılarda  yasal olmayan uygulamalardan vazgeçmenizi ve  sağlığı  bağlı olduğunuz hukuk devletinin yasaları ile  yönetmeniz gerektiğini hatırlatmıştık.

 

Sayın Besim tüm kamuoyuna KTSÇHB yönetim kurulunun talebi ile gerçekleşen aşağıdaki tutanağın ne anlama geldiğini açıklayınız.Sizden isteğimiz bugün itibarı ile geçmişe bir sünger çekerek derhal yasal zemine  dönmenizdir.Aksi olur  tribünlere oynamaya devam ederseniz  sonuçlarına da katlanmak zorunda kalacaksınız.Sizler o koltuktan bir gün gideceksiniz, bizler   statikonun rant dişlisi dağılana kadar  çomak sokmaya devam edeceğiz bu böyle biline.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KTSÇHB:"Sayın, Besim, Gereğini, Yapın",
Yorumlar
Haber Yazılımı