Haber Detayı
22 Şubat 2019 - Cuma 10:19 Bu haber 3315 kez okundu
 
Sağlık Bakanlığına Tavsiyeler
SAĞLIK Haberi
Sağlık Bakanlığına Tavsiyeler

Kıbrıs Türk Serbest Çalışan Hekimler Birliği (KTSÇHB), yazılı bir açıklama yaparak, Sağlık Bakanlığının mahkemelerden tebliğ edilen Mandamus Emri gereğini yerine getirmediğini dile getirerek tavsiyelerde bulundu...

 

İşte KTSÇHB'nin yazılı açıklamasının tam metni;

 

Kıbrıs Türk Serbest Çalışan Hekimler Birliği (KTSÇHB) yönetim kurulu hukukçusunun  talebi üzerine mahkemelerden  11 Temmuz 2018 tarihinde tarafınıza imza karşılığı tebliğ  edilen Mandamus Emri gereğini halen yerine getirmediğinizi gözlemlemekteyiz.

 

Aşağıdaki konularda sizleri kamuoyu önünde  son bir kez daha bilgilendirir Sağlık Bakanı olarak gereğini acilen yapmanızı tavsiye ederiz.

1-Mendebur bir emir olan Mandamus Emrini by pass etmek için çıkarılan Sağlık Hizmetleri Ücretler Tarifesi Değişiklik Tüzüğü yürürlüktedir.

 

2-Sizlere  ve yandaşlarınıza üzülerek belirtmek isterim ki,.bü tüzük maalesef sizlerin Mandamus Emrini  delmenize müsaade etmemektedir.

 

Şöyleki bü tüzük gereği protokol imzalayacağınız sağlık kuruluşları;

1-Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenmiş ve açılmasına onay verilmiş sağlık kuruluşları olmalılar.

2-Tüzel kişilerin açacağı sağlık kuruluşlarının sorumluları yasa gereği  hekim olmak zorundadır.

4-Özel Sağlık Kuruluşları sorumluları hekim olsada  sadece bu hekimin uzmanlık dalında hizmet verebilir.

5-Klinik ve Muayenehane izni ile açılmış olan sağlık kuruluşları yasa gereği sadece bir uzmanlık dalında hizmet verebilir.

5-Özel Hastaneler Hizmet vereceği branşta kadrosunda serbest hekim bulundurmak zorunda.Kadrosunda o branşta serbest hekim bulunmayan özel bir hastane ile kamu hekimlerinizin çalışması için protokol imzalama şansınız yasal olarak maalesef yok.

 

Sizlerden acilen Sağlık Kurumları Ücretler Tarifesi Değişiklik Tüzüğünü ve Özel Sağlık Kuruluşları Denetim Yasası İç Düzeni’ni okumanızı ve bilgi noksanlığınızı gidermenizi ayrıca   Özel Sağlık Hizmetleri Kurulu toplantılarına katılan bakanlık yetkililerinden bilgi almanızı veya karar defterini okumanızı öneririm.

 

Artık bu konular ile ilgili yalan gerçek  dışı açıklamalar yapmayın.Eğer kendinize güveniyorsanız gelin istediğiniz basın yayın organı önünde  sizin Mandamus Emrini  tüm Alicengiz oyunlarına  rağmen nasıl hiçe saydığınızı belgeler ile gösterelim.

 

Bizler KTSÇHB yönetim kurulu olarak 25 Şubat 2019 tarihinde tüm bu sağlık kuruluşlarının listesini ve  burada gayri yasal olarak çalışan kamu hekimlerinizin  isimlerini (Aslında bizler bu listeyi sizlerden aldık)  sizlere son bir kez daha tebliğ  edip yasal süreci başlatacağımızı tüm kamuoyuna önünde sizlere duyuruyoruz.

 

Hadi bakalım Hodri Meydan.Timsah gözyaşları başlasın.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sağlık, Bakanlığına, Tavsiyeler,
Yorumlar
Haber Yazılımı