Haber Detayı
10 Mart 2019 - Pazar 13:48 Bu haber 2859 kez okundu
 
Vatan Şaşmazʹın Görüntülerini Sızdıran Polisin Cezası Belli Oldu!
TÜRKİYE Haberi
Vatan Şaşmazʹın Görüntülerini Sızdıran Polisin Cezası Belli Oldu!

İstanbul 39. Asliye Ceza Mahkemesiʹnde görülen duruşmaya, polis memuru Faruk K. katıldı. Diğer sanıklar ise duruşmaya gelmedi.

 

ˮ19 AYDIR POLİSLİKTEN UZAKLAŞTIRILDIMˮ

Mahkeme sanık Faruk K.ʹdan son savunmasını yapmasını istedi. Faruk K. ˮOlayın başından sonuna hiçbir suç işleme kastıyla hareket etmedim. Zerre kadar menfaatim olmadı. Maddi ve manevi olarak en çok zarar gören benim. 19 aydır mesleğimden uzaklaştırıldım. Beraatımı istiyorumˮ dedi.

 

Sanıklar müvekkillerinin beraatına karar verilmesini talep ettiler.

 

POLİS MEMURUNA 1 YIL 5 AY HAPİS CEZASI

 

Mahkeme, sanık polis memuru Faruk K.ʹyı ˮGörevi kötüye kullanmak, gizliliği ihlal, ses veya görüntüleri kaydetme ve nakletmeˮ suçlarından toplam 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı.

 

3 SANIĞA 2 AY 15 GÜN HAPİS

Sanık polis memuru Faruk K.ʹnın eşinin de arasında bulunduğu diğer 3 sanık ise ses veya görüntüleri kaydetme ve nakletme suçundan ayrı ayrı 2 ay 15ʹer gün hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, sanıklara verdiği hapis cezaları ile ilgili olarak hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına da karar verdi.

 

OLAYIN GEÇMİŞİ

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmazʹın, eski manken Filiz Aker tarafından öldürülmesine ilişkin yürüttüğü soruşturmada, kovuşturmaya yer olmadığına hükmederek takipsizlik kararı vermişti. Şaşmaz ile Akerʹin, otel odasındaki ceset görüntülerinin sosyal medyada ve basında yer almasına ilişkin soruşturma sonucunda Didem Ç., Yakup İ., Faruk K. ve Sibel K. hakkında ˮGizliliğin ihlaliˮ, ˮGörevi kötüye kullanmaˮ ile ˮSes ve görüntülerin kayda alınmasıˮ suçlarından dava açılmıştı.    

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vatan, Şaşmazʹın, Görüntülerini, Sızdıran, Polisin, Cezası, Belli, Oldu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı