“Sektörü Zora Sokacak Adımlar Atmayacağız”

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Benzinciler Birliği heyetini kabul etti.

Başbakanlık’tan yapılan açıklamaya göre, Kabulde Başbakan Özgürgün’e sektörün sorunlarını aktaran Benzinciler Birliği heyeti sorunlarının çözümü konusunda Başbakan’dan yardım talep ettiler.

Özgürgün kabulde yaptığı konuşmada, KKTC’deki pazarın küçük olduğuna dikkat çekerek Benzinciler Birliği heyetinin yeni istasyon izni verilmemesi yönündeki talebinin haklı bir talep olduğuna vurgu yaptı.

Yeni istasyon izni verilmesi konusunda çok fazla talep bulunduğunu ancak bu izinlerin verilmesinin tüm sektörü zora sokacağının bilincinde olduklarını ve amacın tüm sektörün ayakta kalmasının sağlanması olduğuna dikkat çeken Özgürgün, sektörü zora sokacak adımları atmama kararlılığında olduklarını ve önceliğin mevcutların korunması olduğunun altını çizdi.

Birlik Başkanı Çağdal ise,  KKTC’de 150 faal akaryakıt istasyonu bulunduğunu ve bu rakamın Avrupa Birliği kriterlerinin çok üzerinde olduğuna dikkat çekerek, yeni benzin istasyonu izni verilmesine karşı olduklarını ve yeni istasyon izni verilmesiyle bu sektörün zora gireceğini söyledi.

Çağdal, Benzinciler Birliği’nin bu konuda çok kararlı olduğunu ve yeni izin verilmesi durumunda eylem yapmaktan kaçınmayacaklarına da belirtti. Çağdal bu konudaki görüşlerini ve diğer taleplerini içeren bir yazıyı Başbakan Özgürgün’e takdim etti.

Görüşmeden olumlu izlenimlerle ayrılmakta olduklarını belirterek Özgürgün’e verdiği destekten dolayı teşekkür eden Çağdal, ayrıca son dönemlerde benzine yapılan indirimlerden dolayı memnuniyetlerini de belirtti,

Çağdal, 25 Mayıs 2017 itibarıyla akaryakıtta KKTC’nin Güney Kıbrıs’tan litre başına 1.33TL ye varan miktarda daha ucuz olduğunu kaydetti ve hükümete teşekkür ederek, bu konuda yaptıkları araştırmayı da Başbakan’a takdim etti.

Reklam