Home Kıbrıs 10 Mart’ta Cafeler de açılıyor!

10 Mart’ta Cafeler de açılıyor!

by Editör

Kuzey Kıbrıs Restorancılar Birliği (Res-Bir)’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamasında kafelerin açık alanlarının kurarllara uymak kaydıyla 10 Mart’ta açılacağını duyurdu. Hükümete 12 Mart’a kadar süre veren Res-Bir, ” Aksi durumda almış olduğumuz sivil itaatsizlik kararımızı 12 Mart cuma günü tüm üyelerimiz ile uygulamaya koyacağımızı yönetenlere buradan duyururuz” ifadelerini kullandı.

RES-BİR’den yapılan açıklama şöyle:

5/3/ 2021 tarihinde bakanlar kurulunun sektörümüz ile alakalı açıkladığı kararlar yönetenlerin bizleri az da olsa anlamaya başladığını göstermektedir .
Ancak yeterli değildir .
Dün akşamdan beri yaptığımız görüşmeler neticesinde Cafe’lerin de 10 Mart’ta tüm pcr testlerini yapmak ve açıklanan kurallara uymak kaydı ile açılabileceğini bildirmek isteriz.
Özel bir üniversitede ortaya çıkan hiç beklenmedik vakalar,
Sağlık bakanlığı ve sağlık üst kurulu tarafından da çok olumlu karşılanan Kapalı alanlarımızın 1/3’ünü kullanmak önerimizin uygulamasının ilanını şimdilik öteletmiştir.
10 Mart tarihinde tekrar değerlendirilecektir.
Bu değerlendirmeden kesin olumlu açıklama bekliyoruz .
Aksi durumda almış olduğumuz sivil itaatsizlik kararımızı 12 Mart cuma günü tüm üyelerimiz ile uygulamaya koyacağımızı yönetenlere buradan duyururuz

Related Articles

Ajans Cyprus