Home Kıbrıs Akyön: Araçları size getiriyoruz az kaldı… Siz bize yapmadınız biz size hibe yapacağız!

Akyön: Araçları size getiriyoruz az kaldı… Siz bize yapmadınız biz size hibe yapacağız!

by Editör

Kıbrıs Türk Toplu Taçımacılar Birliği üyesi Mustafa Kemal Akyön içerisine düştüğü çaresizliği sosyal medya hesabından çektiği video ile hükümete seslerini duyurmaya çalıştı.

YDÜ Otomotiv Teknolojisi bölümünü bitiren Akyön, aile mesleği olan taşımacılık sektöründe çalışıp işini geliştirmek için bu bölümü okuduğuna değindi.

Hiç bir zaman devlet işinde çalışmayı düşünmedim” diyen Akyön şöyle konuştu:

“Taşımacılıkta ikinci kuşağım. Okul ve turizm taşımacılığı ile Gönyeli- Lefkoşa arasında da taşımacılık yapıyoruz.  Kapalılık sonrasında devlete karşı yükümlülüklerimizi yerine getirecemeyecek hale geldik. Sosyal sigorta, yanımızdaki insanların maaşları vs. Bunun yanında banka kredilerimiz kendi ihtiyaçlarımız var. Hiç birini  yerine getiremiyoruz.”

23 yaşındaki Akyön, “Değerli büyüklerim siz 1974’ü yaşadınız, o zamanki yokluğu iyi bilirsiniz. Biz de şu an bu pandemi sayesinde buna benzer bir yokluk yaşıyoruz. Çünkü ekmeğimizi kazanamıyoruz, otobüsler çalışmıyor. Sizlerden ricam toplu taşımacılık sektörünün haklı sesine bir bakın, yanımızda olun” dedi.

Araçları size getiriyoruz az kaldı”

Video Kıbrıs Türk Toplu Taşımacılar Birliği sosyal medya hesabından da şu yorumla paylaşıldı:

“Sektörde en genç meslektaşımız Mustafa Akyön. Üniversite mezunu bir genç. Zoru seçti, kendi işini toplu taşımayı seçti. Yatırım yaptı. İstihdam sağladı. Tüm devlete olan yükümlülüklerini yerine getirdi. Ancak şimdi O da çalışamıyor. Kaldı ki çalışsa da kimi taşıyacak ki? Buna rağmen

1. Seyrüsefer

2. Muayene

3. T İzin harcı

4. Sigorta

5. SSK

6. IHST

7. Banka taksit ödemeleri devam ediyor.

Hala sesimizi duymayacak mısınız ey hükümet edenler? Bu gence bir cevap yok mu? Üç maymunları oynamaya devam mı? Araçları size getiriyoruz az kaldı. Siz bize yapmadınız biz size hibe yapacağız.”

Related Articles

Ajans Cyprus