Home Kıbrıs Ali Pilli: Başbakan yanlış konuşuyor…

Ali Pilli: Başbakan yanlış konuşuyor…

by Editör

Ulusal Birlik Partisi milletvekili Ali Pilli, Başbakan Ersan Saner’in kendisini sürekli küçük düşürmeye çalıştığını belirterek Saner’e sitem etti.

Pilli, katıldığı bir TV programında “Başbakan yanlış konuşuyor. Ben yorgun değildim. Uyumuyordum” diyerek Başbakan Saner’in kendisini yorgun olduğunu gerekçe göstererek görevden almasını kınadı. Konuk olduğu programda “Uyuyormuşum, nabzıma bakarmışım, bunlar ayıp konuşmalardır” ifadelerini kullanan Pilli, halkın sağlığı için sadece gergin olduğunu ve ne yaptıysa halkın sağlığı için yaptığını vurguladı.

UBP Genel Sekreterliği veya parti genel başkanlığının hedefleri arasında olmadığına da değinen Pilli, UBP kurultayı hakkında “Taşların yerine oturması için demokratik bir seçim ve kurultay şart. Zaman kazanmak, oyalanmak ancak partiye ve ülkeye zara verir” diye konuştu.

Başbakan Ersan Saner, pandemi süreci boyunca Sağlık Bakanlığı görevini üstlenen Ali Pilli’yi 20 Şubat 2021 tarihinde görevden alarak yerine, o tarihte Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı görevini yürüten yapan Ünal Üstel’i getirmişti.

Related Articles

Ajans Cyprus