Home Kıbrıs AŞI NEDEN GEREKLİ? – Kıbrıs Haber Ajans

AŞI NEDEN GEREKLİ? – Kıbrıs Haber Ajans

by Editör

Dr Bülent Dizdarli, sosyak medyadan yaptığı açıklamada Koronavirüse karşı geliştirilen aşı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Dizdarlı, “er ne kadar kendilerini çiplenecek kadar değerli zanneden bazı aklı evvellerin ürettiği komplo teorileri olsa da, bilimin virüsle insan arasına koyduğu son ve en güçlü engeldir” dedi.

İşte Bülent Dizdarlı’nın paylaşımı

“Anlaşılır olsun diye mümkün olduğu kadar kısa yazmaya çalışıyorum: Covid-n 19 çıktı çıkalı, ona karşı bilim adamları, virüsle insan arasına çeşitli korunaklar bulup geliştirdiler.

Örneğin “maske” . Ayni şekilde sosyal mesafe de bir başka barier. Yaşlıları izole etmek de hastalığın ölümcül olmasına mani olmak da yine bilimin ışığında geliştirilen bir başka engeldir. Temizlik hakeza.

Havalandırma sistemlerinde yapılan yenilikler, koruyucu kıyafetler siperliklerde bunlara eklenebilir. Gelin görün ki bunların tamamına uysanız da hastalığa yakalanma riskiniz vardır. Zira bu korumaların hepsinin zayıf tarafı vardır.

Virüs bir şekilde tüm engelleri geçerek insanı hasta edebiliyor.

Tabii ki bilim de, bu inatçı virüse teslim olmuyor. Onunla insan arasına yeni ve çok daha sağlam engeller koymak için çabalıyor.

İşte bu yeni virüsün insana ulaşmasını önleyecek engel AŞI dır. Her ne kadar kendilerini çiplenecek kadar değerli zanneden bazı aklı evvellerin ürettiği komplo teorileri olsa da, bilimin virüsle insan arasına koyduğu son ve en güçlü engeldir.

Bilimin geliştirdiği koruyucu engelleri kullanmadan virüsü yenemeyiz. Kolları sıvayın ve yetkililerin aşıyı temin etmesini bekleyiniz.”

Related Articles

Ajans Cyprus