Home Kıbrıs Atakan: Yükseköğrenim planlamasında yapılacak en ufak hata, telafisi mümkün olmayan kayıplara yol açar

Atakan: Yükseköğrenim planlamasında yapılacak en ufak hata, telafisi mümkün olmayan kayıplara yol açar

by Editör

Halkın Partisi Milletvekili Tolga Atakan, hükümetin almış olduğu 17,000 üniversite öğrencisinin ek seferler ile getirilmesi kararına yönelik eleştirilerde bulundu.

Atakan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Nasıl bir planlama yapıldı, nasıl bir uçuş programı olacak, gelen öğrencilerimiz kaç gün nerlerde karantinaya girecek bilmiyoruz” diyerek hükümete eleştiride bulunurken “Bu alanın planlamasında, stratejisinde yapılacak en ufak hata, oluşacak en küçük boşluk yakın gelecekte telafisi çok zor hatta mümkün olmayan kayıplara yol açar” ifadelerini kullandı.

Atakan’nın paylaşımı şöyle:

Mezuniyet durumunda olan yaklaşık 17,000 üniversite öğrencisi ek seferler ile getirilecek”. Bugün yapılan açıklama bu yönde.. Nasıl bir planlama yapıldı, nasıl bir uçuş programı olacak, gelen öğrencilerimiz kaç gün nerlerde karantinaya girecek bilmiyoruz.

Hadi bu adımı bir şekilde attık ve mezuniyet aşamasındaki öğrencilerimizi getirdik, peki bu öğrencilerin mezuniyeti sonrası yeni öğrenciler gelecek mi ?

Bu yönde bir planlama var mı ?

Olası yatay geçiş taleplerine yönelik bir planlama var mı ?

Tercih dönemi kapıda, bu dönem için bir strateji bir planlama yapıldı mı ?

Yükseköğrenim ülkemiz için oldukça hassas ve önemli. Bu alanın planlamasında, stratejisinde yapılacak en ufak hata, oluşacak en küçük boşluk yakın gelecekte telafisi çok zor hatta mümkün olmayan kayıplara yol açar.

Bu alanda tüm paydaşlarla birlikte en önemlisi Üniversitelerimiz ile birlikte hareket etmek hükümet edenlerin olmazsa olmazları arasında olmalıdır..

Related Articles

Ajans Cyprus