Home Kıbrıs Atmosfer Eğitim Merkezi’nde bir çocuğun test sonucu pozitif!

Atmosfer Eğitim Merkezi’nde bir çocuğun test sonucu pozitif!

by Editör

Atmosfer Eğitim Merkezi, eğitim verdikleri sınıflardan yalnızca birinde bir çocuğun testinin, nenesinin bakıcısından kaynaklı pozitif çıktığını, ancak yalnızca sınıfındaki 8 çocukla ve öğretmeni ile temaslı olduğunu, sınıfı dışında kimseyle teması bulunmadığını açıkladı.

Sosyal medyada yanlış haberler yer aldığına dikkat çeken Atmosfer Eğitim Merkezi yetkilileri, Haber Kıbrıs’a açıklama yaparak, söz konusu çocuğun sınıfındaki tüm çocukların ve eğitimcilerinin testinin negatif olduğunu ve 15 gün ev karantinasında kalacaklarını bildirdi.

Sosyal medyada yer alan “okul panik halinde” haberlerinin gerçeği yansıtmadığını belirten Atmosfer Eğitim Merkezi yetkilileri, sağduyulu bir şekilde bakanlık yetkilileri ile istişare edip, tedbir aldıklarını, söz konusu sınıf dışında okulda eğitimin sürdüğünü vurguladı.

Açıklamada, okuldaki tüm öğretmenlerin PCR testlerinin düzenli yapıldığını ve tümünün de negatif olduğu kaydedildi.

Söz konusu bilgileri, bir bildiri aracılığıyla ailelerle paylaştıklarını, o bildirinin sosyal medyada yer alması sonucu dijital gazetelerde bazı yanlış haberler yer aldığına dikkat çeken eğitimi merkezi yetkilileri, tüm ailelerinin ve gazetelerin kendilerini araması halinde gerçek bilgileri vereceklerini kaydetti.

Related Articles

Ajans Cyprus