Home Kıbrıs Avrupa Komisyonu Gıda Güvenliği ile İlgili Webinar Düzenliyor

Avrupa Komisyonu Gıda Güvenliği ile İlgili Webinar Düzenliyor

by Editör

Avrupa Komisyonu yarın internet üzerinden Kuzey Kıbrıs’ta gıda güvenliğiyle ilgili seminer (webinar) düzenliyor.

Avrupa Birliği Bilgi Merkezi’nden verilen bilgiye göre, 14.00-15.30 arasında Zoom platformu üzerinden gerçekleşecek seminer AB Bilgi Merkezi’nin Facebook sayfasından canlı olarak yayınlanacak.

Webinar’da Veteriner Dairesinden Mehmet Demirpençe gıda güvenliği konusunda bugüne kadar kaydedilen ilerlemeleri anlatacak ve önerilerde bulunacak.

AB tarafından finanse edilen Tarım Danışmanlık Hizmetleri Projesi Ekip Lideri Donald Aquilina, gıda güvenliğine katkıda bulunan AB finansmanlı faaliyetlerin ana hatlarını sunacak.

Kıbrıs Türk Sanayi Odası’ndan Kemal Öztürk ise gıda işletmelerinin gıda güvenliği standartlarını uygulamada karşılaştıkları zorluklardan bahsedecek.

AB Program Destek Ofisi’nden Ankica Labrovic, AB standartlarının özellikle hayvansal kaynaklı gıda üretim zinciri boyunca uygulanmasını desteklemek amacıyla AB tarafından finanse edilen yeni projeyle ilgili planları aktaracak. 

Avrupa Birliği, Kıbrıs Türk toplumuna yönelik AB Yardım Programı kapsamında 2007 yılından bu yana hayvancılık sektörü ve gıda güvenliği ile ilgili projelere 15 milyon Euro’nun üzerinde kaynak aktardığı belirtildi.

AB’nin 2021’de hayvansal gıdalarla ilgili, üç yıl sürecek, 3 milyon Euro’luk yeni bir projeyi hayata geçireceği kaydedildi.

Related Articles

Ajans Cyprus