Home Türkiye Bahçeli’den bildiriye çok sert tepki!

Bahçeli’den bildiriye çok sert tepki!

by Editör

103 Emekli Amiralin gece yarısı bildirisi siyaseti hızlandırdı.

Ak Parti ve TBMM Başkanı’nca sert ifadelerle eleştirilen bildiriye SP ve İyi Parti’den destek gelirken düşüncesi merak edilen MHP’den de beklenen açıklama geldi. Bahçeli partisinin görüşlerini sosyal medya hesabından yayınladı. Bahçeli, gece yarısı bildiriye imza atan emekli amirallerin rütbelerinin sökülmesini, maaşlarının da kesilmesini isteyerek, 103 emekli amiralin ortak imzalı yayımlamış oldukları anti demokratik ve tehditvari, aynı zamanda vesayetçi bildiriyi Milliyetçi Hareket Partisi nefretle lanetlemekte ve reddetmektedir. Bu kapsamda partimizin görüşü olarak derhal alınması gereken önlemler şu şekildedir:

“Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir. Açıklanan bildirinin çok yönlü adli ve idari soruşturması yapılmalıdır.” dedi.

Bahçeli açıklamasında, ” Ayrıca 103 vesayetçi amiralin imzasıyla yayımlanan bildirinin arkası ve önü kararlılıkla araştırılmalı, bu rezaletin içinde kimlerin olduğu tevsik ve tespit edilmelidir. Konu vatandır, konu demokrasidir, konu milli iradedir. Taviz veya gecikmenin bedeli hiç kuşkusuz ağır olacaktır. dedi.

Related Articles

Ajans Cyprus