Home Kıbrıs BAYBARS: “GENİŞ TABANLI HÜKÜMETE İHTİYAÇ VAR”

BAYBARS: “GENİŞ TABANLI HÜKÜMETE İHTİYAÇ VAR”

by Editör

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, ülkenin içinden geçtiği koşullar nedeniyle geniş tabanlı bir hükümete ihtiyaç olduğunu belirtti.

Siyasi partilerle yapılan hükümet görüşmelerine değinen İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, ‘erken seçim hükümeti’ için ortak bir konsensüs olduğunu dile getirdi.

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, KTV’de Erçin Şahmaran’ın sunduğu ‘Objektif’ adlı programa konuk oldu.

2020 yılının Mart ayından itibaren ülkede var olan pandemi sürecine değinen Baybars, “Salgınla mücadele konusunda atmamız gereken ciddi adımlar var. Önümüz kış… Önümüzdeki günlerin nelere gebe olacağı konusunda ciddi öngörüler yapmamız gerekir. Ciddi bir ekonomik kriz bekleniyor” dedi.

“GENİŞ TABANLI HÜKÜMETE İHTİYAÇ VAR”

Tüm bunlarla mücadele edecek geniş tabanlı bir hükümete ihtiyaç olduğunu kaydeden Baybars, Ocak, Şubat veya Mart ayında yapılacak bir erken seçimin toplumun ihtiyacını karşılamayacağını kaydetti. Bütçeyi geçirecek bir hükümetin kurulması gerektiğini ifade eden Baybars, erken seçimin düşünülmemesi gereken bir süreye ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Sektörleri yavaş yavaş ayağa kaldırma noktasında geniş tabanlı bir hükümete ihtiyaç olduğunu söyleyen Baybars, seçimlerin biraz daha ötelenebileceğini belirtti. Ülkenin erken seçim ihtiyacının ortaya çıktığını ancak bunu rasyonel bir tarihle ortaya koymak gerektiğini bildiren Baybars, “Kaynak yaratacak, kaynakla özel sektörü besleyecek, kamu maliyesine artı sağlayacak bir ortam yaratmamız lazım. Ekonominin çarklarının çalışması gerekiyor” diye konuştu.

Toplumun temel ihtiyaçları doğrultusunda hareket edecek geniş tabanlı hükümetin ülkenin faydasına olacağını dile getiren Baybars, “Seçime giderken birileri iktidar sağlayıp, birileri de muhalafet yapmasın. Toplumsal düşünelim” dedi. Baybars, herhangi bir parti ayrımının söz konusu olmadığını da vurguladı.

Kaynak: Kıbrıs Postası

Related Articles

Ajans Cyprus