Home Yaşam-MenüEğitim Bir Grup 12. Sınıf Öğrenci: “Lütfen Bize Kulak Verin…!”

Bir Grup 12. Sınıf Öğrenci: “Lütfen Bize Kulak Verin…!”

by admin

YKS sınavına hazırlanan 12. sınıf bir grup öğrenci Milli Eğitim Bakanlığına çağrıda bulundu…

yazılı açıklamalarında; “Şu anda vaka sayıları uçuk seviyelerde iken sınava girmemiz isteniyor.Bu sınavın minimum riskte olacağı söyleniyor fakat bu bizi ilgilendirmiyor.Madem minimum seviyede sınav yapabiliyoruz,neden online bir eğitim süreci geçirdik de yüz yüze ders işlemedik?” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın tam metni şöyle; 

Öncelikle merhaba. Biz bu metni 12.sınıf bir grup olarak yazıyoruz.Amaçlarımız arasında dolaylı olarak sınava girmememiz de var fakat önceliğimiz fikirlerimizin önemsenmesi.Bunu sadece öğrenci olarak değil insan olarak da söylüyoruz. Vakaların sayısı bir elin parmağını geçmediği zamanlarda online eğitime geçtik. Şu anda vaka sayıları uçuk seviyelerde iken sınava girmemiz isteniyor.Bu sınavın minimum riskte olacağı söyleniyor fakat bu bizi ilgilendirmiyor.Madem minimum seviyede sınav yapabiliyoruz,neden online bir eğitim süreci geçirdik de yüz yüze ders işlemedik? Bu online süreçte yoklamaların anlık ders saatinde alınacağı söylendi ve titiz olacakları belirtildi.Bununla birlikte bir gerekçemiz varsa yoklamadan önce söylememiz isteniyor,çünkü yoklama alındığı gibi M.E.B’e iletiliyor diye biliyoruz. Sorun yaşayan herkes o yarım saat içinde hocasına ulaşamayabilir. Biz zaten tamamı ile yoklama alınmasına karşıyız.Çünkü önümüzde YKS denen önemli bir sınav var.Herkesin planı ve yapacakları şeyler farklı.Biz internetteki videolardan daha çok verim alıyoruz, online eğitime nazaran.Çünkü eksik olunan konular kişiden kişiye değişiklik gösteriyor.İnternet altyapısını bile saymıyoruz.Çünkü ortada altyapı denen bir şey yok.

Bu tüm yazdıklarımıza rağmen gitmek isteyen varsa saygı duyarız.Çünkü bunu yapmazsak bir farkımız kalmaz fakat bir teraziye koyup ölçün lütfen.Aldığınız birkaç not mu yoksa düşünceleriniz mi daha önemli?İstediğiniz notları alıp, mezun olduğunuzda ve ileriki zamanda önemsenmediğinizi hissettiğinizde buna pişman olabilirsiniz.

Related Articles

Ajans Cyprus