Home Kıbrıs Bozkurt: Her alanda kalite ve yüksek standardı gözetmek zorundayız

Bozkurt: Her alanda kalite ve yüksek standardı gözetmek zorundayız

by Editör

Biz hep işimizle yattık, işimizle kalktık. Kendimizi nasıl aşarız diye araştırdık, sorguladık, çalıştık. Hep daha iyisine ulaşmayı hedefledik.”

Grand Sapphire Resort bu adada inşa edilecek olan en büyük proje olacak. 185 bin metrekare civarında bir projedir. 7 bin metrekare yüzme havuzunu içinde barındırır. Teknolojik açıdan da çok ciddi düşünülen ve planlanan bir projedir.

Bugün Mağusaya baktığımızda kira değeri en yüksek binaların bizim olması bizim için bir gurur. Bu da bize yaptığımız işin bittikten sonra bile değerli kaldığını gösteriyor.”
Ülkemizin önemli yatırım ve inşaat işletmelerinden NorthernLand Yönetim Kurulu Başkanı Koral Bozkurt, gelişim için her alanda kalite ve standardın gözetilmesi gerektiğini söyledi, “Bu ülke kendi yatırımcısına, bu ülkenin yatırımcısı da gençliğe, spora, kültüre, çevreye ve hayata sahip çıkacak.” şeklinde konuştu.

Dünyanın en ileri inşaat teknolojileri ile 185 bin metrekare üzerine inşa edilecek, içinde 7 bin metrekare yüzme havuzlarına sahip ülkenin en büyük projesi Grand Sapphire Resort Hotel’e imza atmaya hazırlanan Koral Bozkurt, “Grand Sapphire Resort Hotel’in çevresinde de araziler aldık, Grand Sapphire’i daha da geliştirmeyi planlıyoruz. 1600 konut ve bir 5 yıldızlı otel olarak kalmayacak, daha da büyüyecek” dedi.

Northernland Yönetim Kurulu Başkanı Koral Bozkurt, geçmişten bugüne yatırımcılık öyküsünü ve hedeflerini anlattı.

Amaç ülkeyi geliştirmek
 

 • Grand Sapphire Resort Hotel in daha büyüğünü yapmak gibi bir hedefiniz var mı?
 • Herhalde hayatım boyunca kendimi aşmak için hedeflerim hep olacak. Mesela şu anda Northernland’ın 5 yıl sonraki projesini kafamda yaşamaya başladım. Yaşadığımız sürece ülkemize yatırım yapmaya devam edeceğiz. Bir noktadan sonra olay zaten ticaretten çıkıyor. Ülkeni geliştirmek ve daha iyi bir noktaya getirmek bir amaç oluyor. Mesela bir emlağın değeri nasıl oluşur? Kira değeri ile beraber oluşur. Bugün Mağusa’ya baktığımızda kira değeri en yüksek binaların bizim olması bizim için bir gurur. Bu da bize yaptığımız işin bittikten sonra bile değerli kaldığını gösteriyor.
 • Kaç çalışanınız var?
 • Biz tabii sadece şirket çalışanları olarak değil, farklı şirketlerle iş yaptığımız için yarattığımız toplam fayda anlamında görüyoruz. 100’e yakın firma ile çalışıyoruz. 1600’e yakın tüm firma çalışanlarının bizimle birlikte sosyal sigorta ödediğini biliyoruz. Şu anda bu sayı daha da yüksek.  İddialı bir proje yürüttüğümüzde 2000’e yakın insana istihdam sağladığımız oluyor. Şimdi böyle bir dönemdeyiz. Biz ilk kapanmadan sonra gece 12’lere kadar burada çalıştık. Elimizdeki kapitali dönüp inşaat sahalarına aktarmaya çalıştık ki altımızdaki tüm sektörler çalışsın.
   
 • Hem turizm, hem de kiralık araba sektörüne adım attınız. Grand Sapphire Resort Hotel ile ülkenin en büyük otel işletmecilerinden biri olacaksınız aynı zamanda. Başka alanda yatırım planınız var mı?
 • Şu an bizim için en konsantre olduğumuz nokta Grand Sapphire Resort ’u bitirip yaşatmak. Tabii Grand Sapphire Resort’un çevresinde de araziler aldık, Safir’i daha da geliştirmeyi planlıyoruz. Yani ileride Grand Sapphire Resort 1600 konut ve bir 5 yıldızlı otel olarak kalmayacak. Ayrıca dünya ile entegre olmuş, gelişen teknolojiye ayak uyduran bir şirketiz. 40’a yakın ülkede satış yapıyoruz.
   
 • Sizin vizyonunuz, geleceğe bakışınız, yatırıma ve üretime yaklaşımınız nedir?
 • Yatırıma, istikrara, üretime ve kendimize güvene ihtiyacımız var. Tüm toplumu yatırımcıyla barıştırmalıyız. Özellikle de siyaseti, sivil toplumu ve gençliği… Herkesi. Bu ülke kendi yatırımcısına, bu ülkenin yatırımcısı da gençliğe, spora, kültüre, çevreye ve hayata sahip çıkacak. Kalite standartları yüksek ve dünyayla yarışan eseler ortaya çıkartmak zorundayız. O nedenle dürüst ve kaliteyi önemseyen, kurumsal ve profesyonel iş yapan yatırımcıyı desteklemek önemlidir. Artık her alanda kalite ve yüksek standardı gözetmek zorundayız. İnşaatta da böyle olacak, turizmde de yüksek öğretimde de böyle olacak siyasette de! Yaşadığımız topraklara sımsıkı sarılmanın, aidiyetimizi yükseltmenin ve bu ülkeyi haysiyetle yönetmenin anahtarı kaliteli yatırım, nitelikli üretim ve temiz yönetimden geçiyor. Yeni ve yaratıcı girişimlere açık olmalıyız. Çok çalışmalıyız.

Related Articles

Ajans Cyprus