Home Kıbrıs Çavuşoğlu: Ayrımcılığa maruz kalmadan yaşamalarını sağlamak hepimizin görevidir

Çavuşoğlu: Ayrımcılığa maruz kalmadan yaşamalarını sağlamak hepimizin görevidir

by Editör

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

“Ayrımcılığa maruz kalmadan yaşamalarını sağlamak hepimizin görevidir” ifadelerini kullanan Çavuşoğlu, mesajında şu ifadeleri kullandı:

Kadınlarımız ekonomik, siyasal, sosyal, kültürel ve tarım gibi pek çok alanda özveriyle çalışmakta ve üstün başarılar elde etmektedir.

Kadınlarımızın hayatın her alanında eşit koşullarda yer almalarını, kadın haklarının korunarak iyileştirilmesini, kadına karşı şiddetin ve tacizin önüne geçilmesini, kadınların toplumda hiçbir ayrımcılığa maruz kalmadan yaşamalarını sağlamak hepimizin görevidir.

Kadınlarımızın, gerek siyaset gerek ekonomi gerekse çalışma hayatı ve sosyal yaşamda daha etkin katılım göstermelerini arzuluyorum. Kadınlarımızın yaşamın her alanında emeği, düşünceleri ve yöneticiliği ile daha görünür olmasının, toplum yaşamına olumlu katkı koyacağına yürekten inanıyorum.

Kadına yönelik her türlü şiddetin sonlandığı, kadının ekonomik özgürlüğünün arttığı ve haklarının kısıtlanmadığı bir düzeni hep birlikte oluşturmak için çalışmaya devam edeceğimizi vurgulamak isterim. Hayatın her alanında yer alan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.”

Related Articles

Ajans Cyprus