Home Kıbrıs CİVELEK: HERKES İŞİNİ YAPSIN! – Kıbrıs Haber Ajans

CİVELEK: HERKES İŞİNİ YAPSIN! – Kıbrıs Haber Ajans

by Editör

KKTC Karadeniz Kültür Derneği Genel Başkanı Murat Zeki Civelek önemli açıklamalarda bulundu.

Civelek’in yazılı açıklaması şu şekilde:

“Siyaseti lütfen politikacılar yapsın! Montrö Boğazlar Sözleşmesi gündemi üzerinden bir gece yarısı milli iradeyi hedef alıp, darbe işareti veren 103 Amiralin bildirisini, kınıyoruz, Türk Ordusu ve Türk Milleti; makamı, rütbesi ve sıfatı ne olursa olsun kimsenin şahsi çıkarlarına, politik amaçlarına ve de ideolojik saplantılarına alet edilemez.

Darbeci, vesayetçi zihniyetlerden çok çekmiş bir ülke ve millet olarak, bu tür anti-demokratik hezeyanları destekleyenleri de nefretle kınıyoruz. Türk Ordusu’nu siyasete alet etme girişimleri artık geride kalmıştır. Bu tür açıklamalarla Türk Milleti’nin milli onuru olan Türk Ordusu’nu kendilerine mihver kılanlar mahkemelerce yargılanmalı, Türk Milleti’ne hesap vermelidir.

Türkiye’nin uluslararası sahada güçlendiği, Türk Ordusu’nun Azerbaycan’da, Kıbrıs’ta, Doğu Akdeniz’de, Suriye ve Libya’da önemli başarılara imza attığı bir dönemde gelen bu açıklama oldukça manidardır. Bu nedenle bu hadsiz bildirinin hangi mihraklardan güç ve destek aldığını anlamak güç değildir. Bu milletin evlatları bu tür oyunları bozmaya devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”.

Related Articles

Ajans Cyprus