Home Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan müjdeyi verdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan müjdeyi verdi!

by Editör

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amasra-1 kuyusunda sondaj çalışmaları yapan Fatih Sondaj Gemisi’nin 135 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfettiğinin müjdesini açıkladı. Erdoğan, “Böylelikle Karadeniz’de toplam doğalgaz keşfimiz 540 milyar metreküpe ulaştı” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filyos Limanı açılışı ve doğalgaz işleme tesisinin temel atma törenini gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zonguldak ziyaretinin ardından helikopterle Filyos’a hareket etti. Burada limana iniş gerçekleştiren Erdoğan, müjde açıklaması öncesinde çalışmalar hakkında brifing aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün Zonguldak’ta her birbiri birbirinden güzel bir dizi program vesilesi ile bir araya gelmiş bulunuyoruz. Cuma namazını hemen akabinde açılışını yaptığımız Uzunmehmet Camii’nde yaptık. Camimizin ülkemize kazandırdığı Zonguldak’a farklı bir zenginlik kazandıracaktır.

Bir kez daha bu güzel eseri inşa ederek Zonguldak halkının istifadesine sunan hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Buradan Zonguldak Belediyemize ayrıca bu süreci yakından takip ettiği için teşekkür ediyor. Akabinde belediyemizi de ziyaret etmek suretiyle şehrimize yapılan hizmetleri ve projeleri dinleme imkanı bulduk. Ziyaret sırasında deniz kurdu 2021 tatbikatına bağlanarak kahraman askerlerimize başarılar diledik.

TSK’nın en kapsamlı tatbikatından olan Denizkurdu sayesinde denizlerimizdeki harekat kabiliyetini görme ve geliştirme imkanı sağlıyoruz. Daha nice şanlı şerefli zaferlere imza atacaklarına inanıyoruz. Türkiye’nin ilk biyomaskesiyle tam ve yarım yüz maskelerinin üretileceği MFA Koca Yusuf Maske Fabrikası’nın açılışını gerçekleştirdik.” diye konuştu.

Related Articles

Ajans Cyprus