Home Kıbrıs Cumhurbaşkanı Tatar AA’nın “Yılın Fotoğrafları” Oylamasına Katıldı

Cumhurbaşkanı Tatar AA’nın “Yılın Fotoğrafları” Oylamasına Katıldı

by Editör

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Anadolu Ajansı (AA) tarafından düzenlenen “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı.

Cumhurbaşkanı Tatar, oylama hakkında bilgi alarak AA foto muhabirlerinin yurt içinde ve dışında çektiği fotoğraflardan oluşan “yaşam”, “spor” ve “haber” kategorilerden 3 fotoğraf seçti.

Tatar, “Yaşam” kategorisinde Orhan Çiçek’in “Suriyeli Hane’nin yüzü doku nakliyle güldü”, “spor” kategorisinde Kate Green’in “Galatasaray Avrupa sahnesinde”, haber kategorisinde de Arif Hüdaverdi Yaman’ın “İşitme engelli hastayla iletişim” fotoğrafına oy verdi.

Anadolu Ajansı (AA) ekibi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı alan hastalara uygulanan prosedüre, tedavi süreci aşamalarına ve salgınla mücadelede fedakarlığın sembolü haline gelen sağlık çalışanlarının bir gününe tanıklık etti. Yoğun bakım ünitesinde görevli olan hemşireler işitme engelli bir hastayla kağıda yazdıkları notlarla iletişim kurdu. ( Arif Hüdaverdi Yaman – Anadolu Ajansı )

Yıllardan beri medyanın içerisinde olduğunu ve kendisinin de fotoğraf çekmeyi sevdiğini belirten Tatar, zor koşullarda çekilen fotoğrafların büyük anlam ifade ettiğini söyledi.

Tatar, “Fotoğrafı çekenin marifeti, yakaladığı ortam ve onun verdiği mesaj önemlidir.” dedi.

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) ilgili fotoğraflar hakkında da yorum yapan Tatar, bu fotoğrafların salgınla ilgili yaşanan sıkıntıları gözler önüne serdiğini ifade etti.

Tatar, AA Yılın Fotoğrafları oylamasına konu olan fotoğrafları çeken AA foto muhabirlerini de tebrik etti.

Related Articles

Ajans Cyprus