Home Kıbrıs DAÜ Dijital Oyun Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Muhammed Bedri Karabulut’a ikinci ödül

DAÜ Dijital Oyun Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Muhammed Bedri Karabulut’a ikinci ödül

by Editör

DAÜ İletişim Fakültesi, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü, Dijital Oyun Tasarımı Programı Öğretim Görevlisi Muhammed Bedri Karabulut’un tasarlayıp geliştirdiği “Cubia” adlı oyun, oyun geliştiriciler için konferanslar düzenleyen iş destek platformu “Indieway” tarafından Şubat 2021 edisyonunda en iyi indie (bağımsız) oyun seçildi.

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü, Dijital Oyun Tasarımı Programı Öğretim Görevlisi Muhammed Bedri Karabulut’un tasarlayıp geliştirdiği “Cubia” adlı oyun, oyun geliştiriciler için konferanslar düzenleyen iş destek platformu “Indieway” tarafından Şubat 2021 edisyonunda en iyi indie (bağımsız) oyun seçildi. Sevilen oyun “Cubia”yı Muhammed Bedri Karabulut iki yıldır tek başına geliştiriyor. Karabulut, geçtiğimiz yıl da Gaming İstanbul 2020’de yine en iyi indie oyun seçilmişti.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Öğretim Görevlisi Muhammed Bedri Karabulut, “Bizim gibi bağımsız oyun geliştiriciler için böylesi profesyonel ve uluslararası platformlar, sektörün gelişmesi adına çok önemlidir. Oyunumun böyle bir organizasyonda beğenilmesi ve birinciliğe layık görülmesi beni mutlu etmiştir” diye konuştu.

“HOCAMIZI TEBRİK EDİYORUM”

Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Fırat Tüzünkan da konuya ilişkin şunları söyledi: “DAÜ’de vermiş olduğumuz eğitimin çok kaliteli olduğunu, bunu da alanında uzman ve uluslararası arenada söz sahibi olan öğretim elemanlarımıza borçlu olduğumuzu her fırsatta dile getiriyoruz. Hocalarımızın almış olduğu bu ödüller aslında bir bakıma bizim söylediklerimizi doğrular nitelikte. Bu bağlamda, Muhammed Bedri Karabulut hocamızı almış olduğu bu ödülden dolayı tekrardan tebrik ediyorum.”

Related Articles

Ajans Cyprus