Home Kıbrıs DAÜ İç Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesinden Gururlandıran Başarı

DAÜ İç Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesinden Gururlandıran Başarı

by Editör

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Asu Tozan IFI Insite Editör ekibine seçildi. 2007 yılından beri Uluslararası İç Mimarlar / Tasarımcılar Federasyonu (IFI) Eğitim Üyesi olan DAÜ İç Mimarlık Bölümü, IFI bünyesindeki gelişmeleri takip etmekte ve gerçekleştirdiği birçok etkinlikle de İç Mimarlık disiplinine uluslararası ölçekte katkıda bulunmaktadır.

Küresel ve yerel ölçeklerdeki mesleki konuların paylaşılması, tartışılması, araştırılması ve geliştirilmesini teşvik etmek amacı ile kurulan IFI Insite inisiyatifinin editör ekibine davetli olarak katılan Doç. Dr. Tozan, DAÜ’yü temsil ederek önemli bir başarıya imza attı. Doç. Dr. Tozan, dünyanın farklı yerlerinden akademik ve pratik alanlarda aktif meslek insanlarını bir araya getiren IFI Insite inisiyatifi ile geniş bir ağ içinde verimli çalışmalar yapma imkanı elde ettiğini belirtti. Doç. Dr. Tozan, söz konusu temsiliyetin sadece DAÜ İç Mimarlık Bölümü’ne değil aynı zamanda bölgedeki İç Mimarlık mesleğinin uygulama ve araştırmalarına uluslararası etkileşimle katkı sağlanmasını da hedeflediklerini bildirdi.

Uluslararası İç Mimarlar / Tasarımcılar Federasyonu (IFI) 1963 yılında Kopenhag, Danimarka’da mesleği birleştirmek ve iç mekan tasarım sorunları için bir forum görevi görmek üzere kurulmuş, kar amacı gütmeyen, bir dernekler derneğidir. Aynı zamanda, profesyonel İç Mimarlar / Tasarımcılar için küresel ses ve otoritedir. İç Mimarlık / Tasarım organizasyonları için uluslararası bir federasyon organı olan IFI, dünya çapında eğitim, araştırma ve uygulama alanında bilgi ve deneyim alışverişi ve gelişimi için küresel bir forum görevi görmektedir. IFI, ayrıca iç mekan tasarımının etkisini ve uygulamasını yaygınlaştırmak, küresel sosyal sorumluluğu teşvik etmek ve mesleğin dünya çapında statüsünü yükseltmek için uluslararası toplulukları birbirine bağlamaktadır.

Birçok düzlemde meslek ile ilgili konuları ele alan organizasyon 2021 yılında IFI Insite adı altında yepyeni bir paylaşım platformu oluşturmuştur. IFI Insite ET, derinlemesine fikir ve bilgi alışverişi için IFI dünya topluluğu ve katılımcılarını bağlamak ve desteklemek için tasarlanmış çevrimiçi bir girişimdir. Amacı, İç Mimarlık disiplininin tüm alanları arasındaki sinerjileri geliştirip güçlendirirken, küresel olarak canlı bir topluluk oluşturmaktır. Söz konusu platform, IFI üyeleri ve daha geniş İç Mimarlık ağıyla doğrudan etkileşimi teşvik etmektedir. Bu bilgi alışverişi platformu, yeni araştırmalar, sosyal gelişmeler, fikirler, proje tipolojileri / stilleri, teori gibi konuların araştırılmasını da teşvik etmektedir. IFI Insite çalışmaları, akademi, meslek ve endüstriyi birlikte kapsamaktadır. Ayrıca, İç Mimarlık disiplini için önemli ve uzun süreli olumlu bir etki yaratmaya çalışmaktadır.

Related Articles

Ajans Cyprus