Home Kıbrıs DAÜ ile LTB Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

DAÜ ile LTB Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

by Editör

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ile Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) arasında; akademik, bilimsel, toplumsal ve kültürel konulara ilişkin iş birliği protokolü imzalandı. Protokole DAÜ Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın ile LTB Başkanı Mehmet Harmancı imza koydu. İmza töreni 15 Mart 2021 Pazartesi günü, saat 10:00’da, DAÜ Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın’ın makamında yapıldı. Törene; LTB Müdürü Fikri Özgüvenli, DAÜ Sosyal ve Kültürel İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Deniz İşçioğlu ve basın mensupları da katıldı.

“Yerel Yönetimlerle İş Birliklerimiz Devam Edecek”

Törende konuşan DAÜ Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın, birçok alanda LTB ile iş birliği yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini ifade ederek, DAÜ’nün yerel yönetimlerle projeler üretmeye ve bunların gerçekleştirilerek topluma katkı sağlamasına verdiği öneme vurgu yaptı. LTB’yi pandemi sürecinde halka vermiş olduğu hizmetlerden dolayı da tebrik eden Prof. Dr. Hocanın, gelecekte LTB’nin yanı sıra diğer yerel yönetimlerle de iş birliklerinin devam edeceğinin altını çizdi.

“DAÜ’den Bilimsel Katkı Alarak İlerleyeceğiz”

LTB Başkanı Mehmet Harmancı da, DAÜ’den her zaman destek aldıklarını belirtti. Özellikle Lefkoşa İmar Planı revizyonu yapılırken DAÜ Kentsel Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nden ciddi katkılar aldıklarını belirten Harmancı, “Ülkemizin ilk ve en köklü üniversitesi ile birlikte, onun bilimsel yeterliliklerini de bünyemize katarak ilerlemek bize büyük bir mutluluk verecek” diye konuştu. Kanlıdere Yürüyüş ve Bisiklet Yolu Projesi ile Lefkoşa Terminal Projesi’ne DAÜ’nün vermiş olduğu katkılardan da bahseden Harmancı, mezun olduğu DAÜ’nün kendisi için çok önemli olduğunu ifade ederek, Lefkoşa’da daha fazla yerleşmesini dilediklerini belirtti. Harmancı, pandemi sürecinde çevrim içi eğitime hızlı bir şekilde adapte olan DAÜ’yü de ayrıca tebrik etti.

Related Articles

Ajans Cyprus