Home Kıbrıs Dr. Onbaşı: Yoğun bakıma yatan hastaların üçte birini kaybettik

Dr. Onbaşı: Yoğun bakıma yatan hastaların üçte birini kaybettik

by Editör

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Sorumlusu Dr. Şükrü Onbaşı, Covid-19 nedeniyle Mart ayından Aralık ayına kadar 17 hastanın yoğun bakıma girdiğini belirterek, Ocak ayından bugüne kadar ise 43 hastanın yoğun bakıma yatırıldığını toplamda 60 hastanın yoğun bakıma girdiğini söyledi.

Covid-19 tedavisi göre 23 hastanın hayatını kaybettiğinden bahseden Dr. Şükrü Onbaşı, yoğun bakımda bulunan 20 hastanın yaşamını yitirdiğini vurguladı.

Covid-19 hastası bir kişinin yoğuna bakıma girmeden hayatını kaybettiğini anlatan Dr. Şükrü Onbaşı, Covid-19 tedavisi gören bir kişinin beyin kanaması geçirmesi, bir başka hastanın ise aort damarı yırtılmasından dolayı yaşamını yitirdiğini vurguladı.

Covid-19 nedeniyle yoğun bakıma yatan hastaların üçte birini kaybettiklerini ifade eden Dr. Şükrü Onbaşı, dünyada olduğu gibi ülkemizde de en fazla erklerin etkilendiğini ve 3’te ikisinin hayata gözlerini yumduğunu aktardı.

En kısa yatışın 3 gün, en uzun yatışın ise 23 gün olduğuna dikkat çeken Dr. Şükrü Onbaşı, yoğun bakıma yatan en genç hastanın 30 yaşında, en yaşlı hastanın ise 84 yaşında olduğunu ve halen yoğun bakımda tutulduğunu kaydetti.

Related Articles

Ajans Cyprus