Home Kıbrıs Erhürman: Aklımızla dalga geçmeseydiniz bari!

Erhürman: Aklımızla dalga geçmeseydiniz bari!

by Editör

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, yeni ekonomik pakete ilişkin sosyal medyadan yaptığı paylaşımda hükümete yönelik eleştirilerde bulundu.

“Ekonomik paketi okuyup anlamaya çalıştıkça gözlerine inanamıyorum” diyerek hükümetin açıkladığı yeni ekonomik pakete yönelik eleştirisini dile getiren Erhürman, “Yani 1-10 işçi çalıştıranlar için zaten var olan yeni bir şeymiş gibi lanse edilirken, 11’den fazla işçi çalıştıranlar için var olan budanıyor ve bu paket özel sektöre yeni katkılar sağlayan bir destek paketi olarak pazarlanıyor” dedi.

Erhürman’ın tam açıklaması şöyle:

“Ekonomik paket”i okuyup anlamaya çalıştıkça gözlerime inanamıyorum. Yürürlükteki mevzuata göre Haziran 2021’e kadar, istisnalar hariç, kaç işçi çalıştırırsa çalıştırsın tüm işçiler için %100 verilecek sigorta prim desteği bu paketle 11-20 işçi çalıştıran iş yerleri için %50’ye, 21’den fazla işçi çalıştıran iş yerleri için % 30’a düşürülmüş.

Yani 1-10 işçi çalıştıranlar için zaten var olan yeni bir şeymiş gibi lanse edilirken, 11’den fazla işçi çalıştıranlar için var olan budanıyor ve bu paket özel sektöre yeni katkılar sağlayan bir destek paketi olarak pazarlanıyor. Aklımızla dalga geçmeseydiniz bari!

Related Articles

Ajans Cyprus