Home Kıbrıs Ersin Tatar: Bugün artık su sorunumuz yok

Ersin Tatar: Bugün artık su sorunumuz yok

by Editör

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “KKTC’nin 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak ‘Asrın Projesi’ 28 Ekim 2015’te açıldı. Bugün artık su sorunumuz yok… Güzelyurt ve Mesarya ovalarına bu suyun nasıl verileceğini konuşuyoruz… Dünden bugüne nasıl geldik iyi bilmeliyiz” dedi.

Tatar,

osyal medya üzerinden paylaşım yaparak, Türkiye’den KKTC’ye deniz altından borularla su temin edilmesi projesinin en önemli adımı olan Anamur’daki Alaköprü Barajı’nın temelinin atılışının 10’ncu yıl dönümü olduğunu ifade etti.

Bugün ayrıca Ulusal Birlik Partisi (UBP) Onursal Başkanı Derviş Eroğlu’nun da doğum günü olduğunu belirten Tatar, açıklamasının devamında şunları söyledi:

Bizler 2009 yılında Sayın Eroğlu’nun kabinesinde Bakan olarak yer alırken parti seçim bildirgemizde olduğu gibi Hükümet programımızda da KKTC’ye Türkiye’den su temin edilmesi projesi yer alıyordu.

Sayın Eroğlu bu projeye büyük önem atfetti. Sonra rahmetlik Sayın İrsen Küçük Başbakan oldu ve o da bu proje ile bizler gibi özel olarak ilgilendi. Bu proje hızla ilerledi ve anavatan Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük ilgi ve destekleri ile gerçekleşti. 

KKTC’nin 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak ‘Asrın Projesi’ 28 Ekim 2015’te açıldı. Bugün artık su sorunumuz yok… Güzelyurt ve Mesarya ovalarına bu suyun nasıl verileceğini konuşuyoruz… Dünden bugüne nasıl geldik iyi bilmeliyiz.

Anavatan Türkiye ile yürümeye devam etmeliyiz. Bu vesile ile bir kez daha Sayın Erdoğan’a yeniden teşekkürlerimizi sunar, 3’ncü Cumhurbaşkanımız Sayın Derviş Eroğlu’na sağlıklı, nice yaşlar diler, Sayın İrsen Küçük’ü rahmetle anarım…”

Related Articles

Ajans Cyprus