Home Kıbrıs Etkileşimli Drama Derneği, Dünya Drama Günü dolayısıyla Saçaklı Ev’de etkinlik düzenledi

Etkileşimli Drama Derneği, Dünya Drama Günü dolayısıyla Saçaklı Ev’de etkinlik düzenledi

by Editör

Etkileşimli Drama Derneği 27 Kasım Dünya Drama Günü Festivali düzenleyerek 5 farklı konuda 5 yaratıcı drama atölyesi gerçekleştirdi. Lefkoşa Saçaklı Ev’de düzenlenen etkinlikte temassız oyunlar şeklinde atölyeler planlandı ve hem yetişkinlerle, hem de çocuklarla drama çalışmaları yapıldı. Kültür Dairesi’nin katkılarıyla düzenlenen etkinlikte gerçekleşen atölyelerde pandemi nedeniyle tüm önlemler alındı ve katılımcı sayısı sınırlı tutuldu.

Etkinlikte gerçekleşen atölyeler;

Doç. Dr. Ahmet Güneyli -Pervin Hürelli  Sevilir Yaratıcı Yazma ve Drama atölyede (12 kişi)

Ertaç Hazer – Esma İneci  Tiyatro ve Drama (13 kişi)

Nur Tandoğdu- Ülkü Beyoğlu Müzik ve Drama (14 kişi)

İpek Denizli Resim ve Drama (9 kişi)

Lenan Cankat -Emine Öztürk Seramik ve Drama (10 kişi)

“DRAMA; HAYATIN BİR PROVASIDIR”

Dünya Drama Günü adına Etkileşimli Drama Derneği Yönetim Kurulu tarafından yayınlanan bildiride, “Drama; yaparak yaşayarak öğrenmektir…Drama; bir etkileşim sürecidir….Ama herşeyden önemlisi  … Drama; hayatın bir provasıdır…

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi bizlere birkez daha göstermiştir ki insan sosyal bir varlıktır. Evlere kapandığımız dönemlerde bile sosyalleşme çabası ile çeşitli yollarla bir iletişim ve etkileşim içinde olduk. Ayrıca iletişim ve etkileşimin bir çok yolu olmasına rağmen en etkilisinin yüz yüze, göz göze yapılan olduğunu bir kez daha fark ettik.

Biz de Etkileşimli Drama Derneği olarak sizleri yine çemberimizde görmek istiyoruz. Bu kez daha büyük bir çemberde sosyal mesafeye dikkat edilerek kurulacak çok büyük ama yine iletişimli, etkileşimli belki temassız ama yine oyun oynayarak eğlenerek öğreneceğimiz, kendimizin bilmediğimiz yönlerini keşfederken öteki ile de empati kurabileceğimiz drama süreçleriyle Dünya Yaratıcı Drama Gününü kutluyoruz. 27 Kasım Dünya Yaratıcı Drama Günümüz Kutlu Olsun ” ifadeleri kullanıldı.

Related Articles

Ajans Cyprus