Home Kıbrıs Gardiyanoğlu’ndan Zaroğlu’na yanıt – Kıbrıs Haber Ajans

Gardiyanoğlu’ndan Zaroğlu’na yanıt – Kıbrıs Haber Ajans

by Editör

UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu, YDP Genel Sekreteri ve Başkan Adayı Bertan Zaroğlu’nun kendisi hakkında yönelttiği iddialara yanıt verdi. Sadık Gardiyanoğlu, hiçbir zaman başka bir siyasi partinin kurultayına hiç karışmadığını ve karışanlarada müdahele ettiğini söyledi. Gardiyanoğlu, Zaroğlu’nun açıklamasını şaşkınlık ve hayal kırıklığında takip ettiğini söyledi.

Gardiyanoğlu’nun açıklamasının tamamı şöyle:

Başkanlığını yaptığım UBP Lefkoşa ilçe başkanlığımda veya öncesi siyasi yaşantımda hiçbir zaman başka bir siyasi partinin kurultayına  hiç karışmadım, karışanlarada müdahale ettim. Yeniden Doğuş Partisi bir kurultaya doğru gidiyor ve iki değerli adayı var. Her ikisinede başarılar dilerim. Özellikle adaylardan Sn Zaroğlu’nun şahsımı hedef alarak yapmış olduğu söylemlerini büyük bir şaşkınlık ve hayal kırıklığı içinde takip ettim. Geçen hafta içinde yapmış olduğum bir Facebook paylaşımımı hedef alarak beni ahlaksızlıkla suçlaması beni ayrıca çok derinden üzmüştür ki bu kişi ile siyasi dostlukta öte arkadaşlığımız var. Bu paylaşımı sayın Arıklı yapmış olsaydı bu kadar Kırılmaz ve üzülmezdim çünkü sayın Arıklı ile çok fazla bir geçmişim yok.

Bu paylaşımımda 181 yeni yol arkadaşımızın UBP’ye katılacağının müjdesini vermiştim ve 11 Nisan’dan sonra bu sayının artacağını yazmıştım. Niye 11 Nisan? Amacım kurultaya müdahale olmuş olsaydı bu 181 kişinin kayıtlarını hemen Yüksek seçim kuruluna bildirir ve YDP kurultayında oy vermelerini engellerdim. Bunu yapmadım. Ayrıca ilgili aday, bu 181 kişinin kaç tanesinin siyasi eğilimlerini biliyor? Kaçı yeni üye? Kaçı başka siyasi partilerden bizlere katılmışlar biliyor mu?.

Özet olarak Kim kazanırsa kazansın yolu açık olsun. Şahsımı veya partimin ismini kullanarak kurultaylarında üzerimizden pirim yapmaları ve özellikle Bir adayın kardeşinin paylaşımlarında da şahsımı kullanarak diğer adaya üstünlük sağlama girişimi asla kabul edilebilir değildir

Related Articles

Ajans Cyprus