Home Kıbrıs Gazimağusa ve İskele’de Elektrik Kesintisi Olacak

Gazimağusa ve İskele’de Elektrik Kesintisi Olacak

by Editör

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu, yarın (5 Nisan 2021 Pazartesi) Gazimağusa ve İskele’de bazı bölgelerde elektrik kesintisi olacağını bildirdi.

Yapılan açıklamada, orta gerilim elektrik şebekesinde yapılacak proje çalışması nedeniyle 09:00 ile yaklaşık 11:00 saatleri arasında; Akova köyü, Yıldırım Köyü, Akova Ağıllar, Cemer Su, Boğaziçi ve Sınırüstü bölgelerine elektrik verilemeyeği duyuruldu.

Öte yandan  Yarın (05 Nisan 2021 Pazartesi) orta gerilim elektrik şebekesinde yapılacak bakım/onarım çalışması nedeniyle 09:00 ile yaklaşık 15:00 saatleri arasında; Gazimağusa’da Sulu Çember, Önder AVM, Serbest Liman’ın bir bölümü, Karakol İlkokulu Bölgesi, Karakol Bölgesi’nin bir bölümüne elektrik verilemeyeceği kaydedildi.

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu tarafından yapılan açıklamada, elektrik enerjisinin ilgili bölgelere 45 dk.’lık aralarla dönüşümlü olarak sağlanacağı belirtildi.

Çalışmanın seyrine göre elektrik enerjisi belirtilen saatten daha geç ya da daha erken verilebileceğinden, şebekede her an elektrik varmış gibi davranılması ve gerekli tedbirlerin alınması önemle duyuruldu.

Related Articles

Ajans Cyprus