Home Kıbrıs Girne’de uyuşturucudan 5 kişi tutuklandı

Girne’de uyuşturucudan 5 kişi tutuklandı

by Editör

Uyuşturucu Madde İçeren Hap Verme ve Tasarruf suçları ile ilgili olarak aranmakta olan ve önceki gün alınan ihbar ile evine yapılan operasyonda ciddi miktarda farklı türlerde uyuşturucu madde bulunan zanlı H.T ile birlikte söz konusu ikametgâhta tespit edilerek tutuklanan zanlılar S.E.Y, D.B, B.K , G.K İle A.A.T mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru İbrahim Atabek 19 Aralık 2020 tarihinde meydana gelen “Kanunsuz Uyuşturucu Madde İçeren Hap Verme ve Tasarruf” meselesine bağlantılı olarak aranmakta olan zanlı H.T’nin Girne adresindeki ikametgahına yapılan baskında ikametgah içerisinde 405 gram ağırlığında Methamfetamine türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, 3 gram ağırlığında Kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde; 5 gram ağırlığında Hint Keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, üzerlerinde Kokain türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan rulo haline getirilmiş 1 adet 200 TL, 1 adet 20 TL’lik banknot ve zanlı S.E.Y adına ısdar olunan Bankamatik kartı ve uyuşturucu madde içiminde kullanıldığı düşünülen 1 adet plastik nargile, 2 adet hassas terazi ve uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 1480 TL ve 100 ABD Doları nakit para bulunarak emare olarak alındığını söyledi.

Polis eve yapılan baskın esnasında ev içerisinde bulunan zanlılar H.T, S.E.Y, D. B, B.K, G.K İle A.A.T’nin suçüstü tutuklandığını mahkemeye aktardı. Polis zanlıların tutuklanmalarının ardından yapmış oldukları beyanların araştırıldığını ayrıca zanlı Benan Kasımoğlu’nun kalmakta olduğu Girne adresindeki ikametgâhında yapılan arama neticesinde; ikametgâh içerisinde 1 gram ağırlığında Hint Keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındığını söyledi. Polis memuru Atabek meselenin ciddi bir mesele olduğunu zanlılar tarafında n yapılan beyanların teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini belirterek ilk etapta zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Alev Ulunay zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Related Articles

Ajans Cyprus