Home Kıbrıs Güngördü ‘Dünya Çocuk Günü’nü kutladı

Güngördü ‘Dünya Çocuk Günü’nü kutladı

by Editör

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutladı. 
20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Nidai Güngördü, çocuk haklarının herkes tarafından bilinmesi ve çocuk haklarına herkesin saygı duyması gerektiğine işaret etti. 
Tüm çocukların sevgi, mutluluk, huzur, güven ve barış ortamında yaşama hakkı bulunduğuna dikkat çeken Güngördü, şunları kaydetti:
“Çocuklarımızın her konuda değerli fikirleri bulunuyor. Onların özgüvenlerini artırmak, onların fikirlerini dinlemek ve fikirlerini dile getirecekleri ortamlar yaratmak biz büyüklerin görevidir. Kentimizde Çocuk Meclisi’nin önemi çok büyüktür. Çocuk dostu bir kent için, mutlu çocuklar, mutlu bir kent için çocuklarımızın haklarını elde edebilecekleri bir kent ortamı için çalışıyoruz.” 
Güngördü, dünyadaki tüm çocukları kucaklamak, onlara sevgi ve güven ortamı oluşturmanın herkesin görevi olduğuna işaret ederek, çocukları istismardan, şiddetten, kötülüklerden ve bağımlılıklardan korumanın öneminin altını çizdi.
Güngördü, çocukların kent yaşamında söz sahibi olmaları ve aktif rol almalarını sağlamak amacıyla geçen yıl, çağdaş kentlerde olduğu gibi 09 -15 yaş grubunda çocuklardan oluşan Çocuk Meclisi kurmak için çalışmalarını başlattıklarını, Çocuk Hakları Sözleşmesi’ne bağlı ilkelerle çalışması hedeflenen Çocuk Meclisi’nin, demokratik bir seçimle hizmete girerek, Ocak 2020 tarihinde çalışmalarına bu doğrultuda başladığını da bildirdi. 

Related Articles

Ajans Cyprus