Home Kıbrıs Gürcafer: Sivil itaatsizlik konuşuluyor, tansiyon yükseliyor

Gürcafer: Sivil itaatsizlik konuşuluyor, tansiyon yükseliyor

by Editör

Bakanlar Kurulu’nun bankaları açma kararı, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği’nin de tepkisine yol açtı. Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB) Başkanı Cafer Gürcafer, alınan kararlara karşı saygı değil saygısızlık artmaya başladığını belirtti, “Firmalar kendi aralarında sivil itaatsizliği konuşuyor. Bu hiç iyi değil. Bu doğru yolda olmadığınızın işaretidir” dedi.

Gürcafer, “Dikkat edin! Tansiyon çıkmaya başladı” uyarısında bulundu.

KTİMB Başkanı Cafer Gürcafer’in açıklamaları aynen şöyle:

Aldığınız kararlara karşı saygı değil saygısızlık artmaya başladı. Firmalar kendi aralarında sivil itaatsizliği konuşuyor. Bu hiç iyi değil. Bu doğru yolda olmadığınızın işaretidir. Denge gözeterek salgına karşı mücadele etmeye çalışıyorsunuz ama denge arayışınızın içerisinde reel sektör yok. Beş yüz milyon borçlanmaya gidiyorsunuz kendi giderleriniz için.

Sorarım size bu beş yüz milyonun neresindeyiz biz? Reel sektör neresinde? Yıllardır bu ülkeye katkıları, yatırımları ile ayakta tutmuş olan reel sektör can çekişiyor, tedavi bekliyor. Siz ise hala daha sağmaya çalışıyorsunuz.

Biz hepimiz kapalıyız ama siz bankaları açıyorsunuz. Neden? Çalışmadığımız için tahsilat yapamıyoruz ama siz istiyorsunuz. Vergi memurlarınız firmalarımızın muhasebecilerini aramaya başladı bile. Çekler kapıya dayandı. Dikkat edin tansiyon çıkmaya başladı. Bunun nedeni de sizsiniz.

Related Articles

Ajans Cyprus