Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 16:21 Bu haber 2478 kez okundu
 
74 Yaşındaki kadını kaçırıp darp ettiler
74 yaşındaki Süheyla Argüden’i evinin önünden kaçıran kar maskeli soyguncular her yerde aranıyor.
POLİS Haberi
74 Yaşındaki kadını kaçırıp darp ettiler

Gönyeli’de geçtiğimiz akşam saat 20.00 sıralarında 74 yaşındaki Süheyla Argüden’i  evinin önünden kaçıran kar maskeli soyguncular her yerde aranıyor.

 

Gönyeli’de geçtiğimiz akşam saat 20.00 sıralarında  evinin önünde kaçırılan 74 yaşındaki Süheyla Argüden’i kaçıran kar maskeli soyguncular her yerde aranıyor. Maskeli soyguncuların elinden birşekilde kurtularak polise sığınan Argüden’in Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak yapılan müdahalenin ardından dün sabah

 

Olayın gerçekleştiği bölgedeki kamera görüntülerini mercek altına alan polis, soyguncuların yakalanması için harekete geçti. Polis, olayla ilgili soruşturmasına devam ediyor.

 

Evinin önünden kaçırıldı, Alayköy Sanayi'ye bırakıldı...

Gönyeli’de ikamet eden Argüden Kuyumculuk’un sahibi 74 yaşındaki Süheyla Argüden’in, geçtiğimiz akşam kar maskeli iki şahıs tarafından aracından indiği sırada evinin önünden kaçırıldı. Önce Dikmen tarafında bulunan bir bölgeye götürülen Argüden’in orada ciddi şekilde darp edildiği, ağzının bantlandığı, kolları ve ayaklarının da plastik kelepçeyle bağlanıp aracının içinde Alayköy Sanayi bölgesine bırakıldığı ifade ediliyor.

 

Argüden’in başına silah dayamak suretiyle önce kuyumcu dükkanın anahtarını alarak ardından bin TL ve 100 Euro nakit parayı çaldı. Yaşlı kadının ayaklarına plastik kelepçe takan soyguncular kadını bir ovada bırakarak olay yerinden kaçtılar.  Alayköy Polis Karayolu'na  kendi imkanları ile sığındığı öğrenilen Argüden, ilk ifadesinin ardından kontrol amaçlı hastaneye sevk edildi.

 

Polis olayla ilgili yaptığı paylaşımda; 02.12.2019 tarihinde, saat 20:00 sıralarında, Gönyeli’de Lavanta Sokak üzerinde, kimliği meçhul iki erkek şahıs, aracının yanında durmakta olan Süheyla Argüden’i zorla aracına bindirip ellerini ve ayaklarını bağlayıp kaçırdıktan sonra henüz tespit edilemeyen boş bir arazi içerisine götürülüp Süheyla Ergüden’in tasarrufunda bulunan ruhsatlı tabancasını kafasına dayayıp kuyumcu dükkanının anahtarını vermemesi halinde adı edileni öldürmekle tehdit ettikten sonra cüzdanında bulunan 1000 TL ve 100 Euro parayı alıp olay mahallinden kaçmışlardır. Bahse konu şahıslar aranmakta olup, soruşturma devam etmektedir.

 

Argüden’in eşi cinayete kurban gitmişti

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde müşahede altına alınan Argüden dün sabah taburcu edildi. Eşi cinayet kurban gitmişti Lefkoşa’nın tanınmış kuyumcularından biri olan Argüden Kuyumculuğun sahibi olan Süheyla Argüden’in eşi 2012 yılında Lefkoşa’da cinayete kurban gitmişti. Lefkoşa’ Kermiya bölgesinde işlenen korkunç cinayette 69 yaşındaki Argüden ve Argold Kuyumculuk’un sahibi Ali Argüden, boğazı bağ ile sıkılarak öldürülmüş katil veya katilleri bulunamamıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 74, Yaşındaki, kadını, kaçırıp, darp, ettiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı