Haber Detayı
25 Haziran 2019 - Salı 22:59 Bu haber 534 kez okundu
 
8 Kişi Tutuklandı
Gönyeli Yenikent’te dün iki grup arasında sopalı kavgaya dönüşen alacak-verecek tartışmasında tabanca ile ateş edilmesi sonucunda 1 kişi yaralandı.
POLİS Haberi
8 Kişi Tutuklandı

Gönyeli Yenikent’te dün iki grup arasında sopalı kavgaya dönüşen alacak-verecek tartışmasında tabanca ile ateş edilmesi sonucunda 1 kişi yaralandı.

 

Polisin açıklamasına göre, dün gece saat 20.00 sıralarında B.D.(E-32), B.İ. (E-27) ve S.T.’nin (E-27) yer aldığı bir grupla, B.A.(E-26) ve M.Y.’nin (E-25) yer aldığı bir diğer grup arasında alacak-verecek meselesi yüzünden tartışma çıktı. Sopalarla birbirlerine vurarak, kavga eden kişilerden B.A., tabanca ile 2 el ateş ederek, B.D.’yi sağ bacağından vurdu.

 

 

Yaralanan söz konusu kişi, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından taburcu oldu. B.D.(E-32), B.İ. (E-27) ve S.T.’yi (E-27) tutuklayan polis, B.A.(E-26) ve M.Y.’yi (E-25) aramaya devam ediyor.

 

Soruşturma devam ediyor.

 

PARA VE KAMBİYO YASASINA AYKIRI HAREKET    

 

Ercan Havaalanı’ndan, yetkili makamlara beyan etmediği 26 bin 100 Euro nakit parayla dün ülkeden çıkış yapmaya çalışırken tespit edilen M.B.D.(E-42) hakkında yasal işlem başlatıldı.

 

KKTC yasalarına göre, yolcu beraberinde 10 bin Euro veya muadili döviz veya Türk Lirası’ndan fazla nakit para taşımak yasak.

Soruşturma sürüyor.

 

BAŞKASININ KİMLİĞİNE BÜRÜNME    

 

Lefkoşa’da dün 1 kişi, başkasının kimliğine bürünüp, Metehan Kara Kapısı’ndan çıkış yapmaya çalıştığı sırada yakalandı.

 

Polisin açıklamasına göre, S.M.N.N. (K-40) tasarrufunda bulundurduğu başka bir şahıs adına düzenlenmiş Kamerun pasaportunu GKRY’ne bölgesine geçmek maksadıyla görevli muhaceret memuruna vermek suretiyle tedavüle sürmeye çalıştı.

 

Bahse konu şahsı tutuklayan polisin soruşturması devam ediyor.

 

KKTC’DE İZİNSİZ İKAMET EDEN 8 KİŞİ TUTUKLANDI

 

KKTC genelinde dün ve önceki gün izinsiz ikamet edenleri tespit edenleri tespite yönelik denetimler sonucu, ikisi Gazimağusa, biri Lefkoşa ve beşi Girne’de toplam 8 kişi tespit edilerek tutuklandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 8, Kişi, Tutuklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı