Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 17:48 Bu haber 5647 kez okundu
 
“IAAF Çocuk Atletizm” Projesi YDÜ'de Organize Ediliyor…
“IAAF Çocuk Atletizm” Projesi Yakın Doğu Üniversitesi’nde Organize Ediliyor…
SPOR Haberi
“IAAF Çocuk Atletizm” Projesi YDÜ'de Organize Ediliyor…

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği’nin (IAAF) 196 ülkede uygulattığı ve dünyadaki en etkin çocuk projesi olan “IAAF Çocuk Atletizmi” projesi,  Yakın Doğu Üniversitesi ev sahipliğinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gerçekleştiriliyor.

 

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye Atletizm Federasyonu ile Yakın Doğu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nin işbirliğinde düzenlenecek olan “IAAF Çocuk Atletizm” seminer ve uygulama programı, 15-16 Mart 2019 tarihleri arasında yapılacak. Seminerde, kursiyerlere teori ve uygulama dersleri verilecek.

 

Atletizme olan ilginin artırılmasının amaçlanan proje ile yetenekli çocukların tespit edilip spora devam etmelerini sağlayarak geleceğin şampiyonlarının belirlenmesi hedefleniyor.

 

Yetişmekte olan çocukların en iyi şekilde spor alt yapılarını tamamlayabilmeleri için beden eğitimi öğretmenleri ve Yakın Doğu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde okuyan öğrencilerin gelişimlerini amaçlayan “IAAF Çocuk Atletizm” projesi, geniş kitlelere ulaşarak eğlenceli atletizm şeklinde uygulanıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “IAAF, Çocuk, Atletizm”, Projesi, YDÜ'de, Organize, Ediliyor…,
Yorumlar
Haber Yazılımı