Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 07:01 Bu haber 2552 kez okundu
 
Acapulco Kavşağı Askeri Birlikte Mühimmat Deposu Patladı.. Müdahale Edilemiyor
KIBRIS Haberi
Acapulco Kavşağı Askeri Birlikte Mühimmat Deposu Patladı.. Müdahale Edilemiyor

Girne Acapulco kavşağı yakınlarında bulunan askeri birlik içerisinde henüz tespit edilemeyen  sebepden dolayı çıkan yangın sonucu birlik içerisindeki mühimmat deposunda patlamalar meydana geldi ve müdahale edilemiyor, patlamalar halen  devam etmektedir.  

 

03.46 Müdahale Edilemiyor

Şu an için herhangi bir yaralı veya can kaybı tespiti yoktur. Bölgede geniş güvenlik ve trafik tedbirleri alınmış olup, güvenlik açısından Girne - Değirmenlik Anayolu  ile Acapulco kavşağından itibaren Girne - Esentpee Anayolu trafik akışına kapatılmıştır.  Yangına henüz müdahale edilemiyor. denildi.

 

05.05 Bölgeye Gidilmesi Tehlike Arz Ediyor

saat 05.05'de yapılan açıklamada ise ; Acapulco bölgesinde meydana gelen mühimmat patlaması nedeniyle mecbur kalınmadıkça bölgeye gidilmemesi, ayrıca bölgede bulunan veya yaşayanların arazide mühimmat vb. görmeleri halinde temas etmemeleri ve en kısa sürede yetkililere haber vermeleri önemle rica olunur.

 

05.22 Bölgede Olanlar Güvenli Yerlerde Bulunsun

Acapulco bölgesinde meydana gelen mühimmat patlamalarının devam etme olasılığına karşı bölgeye gidilmememesi  ve bölgede bulunanların ise  güvenlikli yerlerde bulunmaları önemle rica olunur.

 

Yaşanan patlamadan en çok etkilenen yerlerin başında ise Acapulco Otel geldi. Otel lobisinin camları kırılırken, misafirler emniyet açısından sahile indirildi.

 

Cumhurbaşkanı Akıncı, Başbakan Tatar ile Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Özersay da, otele giderek, yetkilileri ve misafirlerle görüştü.

 

07.12 Ulaşım Yolları Kapalı

Girne - Değirmenlik Anayolu ile Girne - Esentepe Anayolu (Acapulco Kavşağından itibaren) yolun halen trafiğe kapalı olduğu belirtildi

 

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Acapulco, Kavşağı, Askeri, Birlikte, Mühimmat, Deposu, Patladı.., Müdahale, Edilemiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı