Haber Detayı
20 Kasım 2019 - Çarşamba 09:54 Bu haber 1964 kez okundu
 
Adı Meclis Kupası... Meclis'ten kimse yoktu..!
Meclis Kupası yarışlarında organizasyon yalnız bırakıldı, genç sporcular ise buna rağmen morallerini bozmayarak başarılı yarışlar çıkardı..
SPOR Haberi
Adı Meclis Kupası... Meclis'ten kimse yoktu..!

KKTC Binicilik Federasyonunun düzenlediği 9. Engel Atlama yarışları MECLİS KUPASI YARIŞLARI 9-10 Kasım tarihlerinde yapıldı. Meclis kupasının adı var,kendisi yoktu...

 

Gözler Meclis Başkanını Aradı.

2019 Yılı içinde KKTC Binicilik Federasyonunun düzenlediği 9. Engel Atlama yarışları MECLİS KUPASI YARIŞLARI 9-10 Kasım tarihlerinde Aner Atlı Spor Kulübü’nde yapıldı. Yarışmaların gerçekleştirildiği ilk gün 9 Kasım cumartesi günü 12 yaş altı 70X cm. Engel atlama yarışları ile başladı. Katılımın daha çok olduğu cumartesi günkü yarışlar ilgi ile izlendi. İkinci yarış ise 70cm. Acemi Parkuru ve günün son yarışı ise 90cm. Barajlı yarış koşuldu.Gözler Meclis Başkanı ve Meclis'ten bir yetkiliyi aradı.. 

 

Spor Dairesinden kimse gelmedi

Meclis Kupası yarışlarında Meclis Başkanlığının yanısıra spor dairesinden dahi birinin olmayışı katılımcıların , izleyicilerin tepkisine neden oldu. İzlemeye gelen vatandaşlar tepkilerini dile getirirken; "şayet bu futbol karşılaşması olsaydı inaın tüm yetkililewr burada olurdu ama malesef spor dalları arasında ayrımcılık yapılıyor ve çocuklarımız burada yalnız bırakılıyor" ifadelerini kullandılar

Biniciler yüksek performans gösterdiler

Pazar günkü koşular ise saat 13:00’te başladı. Yarışın 10 Kasım'a denk geldiği bu günkü yarışların açılışında Ata’mız için saygı duruşu ile başlayan yarışlar, 110cm. barajlı koşu ile başladı. 120cm. yarışı yapıldıktan sonra, Meclis Kupası yarışına özel olarak ayrıca 4 Engel yarışı da düzenlendi.

TBF hakemlerinden Hüsamettin Aydın yarışların baş hakemliğini yaparken, yardımcı hakemlik ve pist hakemlik görevlerini KKTC Binicilik Federasyonunun hakemlerinden Zeren Salih, Çağıl Özsoy, Teyfide Meliz Vaiz, Taygun Dayı, Kani Avkıran, Nilüfer Yapıcı, Enver Mamülcü, Olgun Öztürk, Hasan Paralik, Mehmet Çobanoğlu, Hasan Küren ve Barkın İnal iki gün boyunca görev yaptılar.

Yarışlarda koşan at sayısı ise; Cumartesi 12 yaş altı 12 at, 70Xcm. acemi parkuru 26 at, 90cm. 17 at, barajlı koşu hakkını bir binici hak ettiği için koşulmadı. Pazar günü ise, 110cm.’yi 5 at koşarken barajlı koşusu yapılmadı. 120cm 3 at koştu. Güne özel olarak koşulan 4 Engel yarışı ise 2 at arasında yapıldı.

 

Dereceler;
12 Yaş altı 70X cm.
1. Narin Batıbeniz / Ringo / Tunaç Atlı Spor Kulübü
2. Koray Güler / Safari / Aner Atlı Spor Kulübü
3. Eylül Gürtepe / Marley / Aner Atlı Spor Kulübü

70cm. Acemi Parkuru
1. Nurten Paralik / Lady Godiva / Aner Atlı Spor Kulübü
2. Jodie Hoyles / Jack / Tunaç Atlı Spor Kulübü
3. Serkan Ünal / Hunter / Aner Atlı Spor Kulübü

 

90cm. Barajlı Yarışı
1. Defne Çobanoğlu / Stapillion / Aner Atlı Spor Kulübü
2. Merve Falyalı / Tayfun / Aner Atlı Spor Kulübü
3. Jassem Haylooz / Arseniyos / Aner Atlı Spor Kulübü

110cm. Barajlı Yarışı
1. Doğa Çobanoğlu / Çakır / Aner Atlı Spor Kulübü
2. Jassem Haylooz / Arseniyos / Aner Atlı Spor Kulübü
3. Defne Çobanoğlu / Stapillion / Aner Atlı Spor Kulübü

120cm. Yarışı
1. Arda Aner / Cscha / Aner Atlı Spor Kulübü
2. Doğa Çobanoğlu / Çakır / Aner Atlı Spor Kulübü
3. Dereceye giren yok.

4  Engel (Bar) Yarışı
1. Arda Aner / Cscha / Aner Atlı Spor Kulübü

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adı, Meclis, Kupası..., Meclis'ten, kimse, yoktu..!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı