Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 09:22 Bu haber 1290 kez okundu
 
Altın Oranʹa göre dünyanın en güzel kadını Bella Hadid
MAGAZİN Haberi
Altın Oranʹa göre dünyanın en güzel kadını Bella Hadid

Altın Oran, Eski Mısırlılar ve Yunanlar tarafından keşfedilmiş, mimaride ve sanatta kullanılmıştır.

 

Bir yapı ya da sanat eserinin altın orana yakınlığı, onun aynı zamanda estetik olarak güzelliğinin bir ölçüsü olarak kabul görmüştür. Güzellikte oran ve uyumun ön planda olduğu “Altın Oran” yaklaşımı neden bazı insanları daha çekici bulduğumuza ışık tutuyor.

 

Buna göre, İngiltere’de Altın Oran ölçüleriyle yapılan değerlendirmeye göre dünyanın en güzel kadını Bella Hadid seçildi. Hadidin dudakları, çenesi, çenesinin büyüklüğü ve konumu da dahil olmak üzere yüz şekli Altın Orana oldukça uygun.

 

Yüzde 94.35 Listenin en başında yer alan Hadidin kız kardeşi 24 yaşındaki Gigi Hadid ise ilk 10 a bile giremedi.İkinci sırayı yüzde 92,44lük oranla Beyonce, üçüncü sırada ise yüzde 91,85 ile Amber Heard yer aldı. Amberi Ariana Grande ve Taylor Swift takip etti. Kate Moss ise 6. sırada yer aldı. Scarlett Johansson, Natalie Portman, Katy Perry ve Cara Delevignede ilk 10 da.

 

Londrada Kozmetik ve Plastik Cerrahi Merkezini yöneten Dr. De Silva, Yüzün tüm unsurları fiziksel mükemmeliyeti ölçüldüğünde Bella Hadid açık ara kazanan oldu. Bu yepyeni bilgisayar haritalama teknikleri, birisinin fiziksel olarak güzel olmasını sağlayan ve bazılarının ameliyatlarını planlarken teknolojinin yararlı olduğu konusundaki bazı gizemleri çözmemizi sağlıyor.

 

Yazılım aynı zamanda yıldızları en mükemmel özelliklerine göre sıraladı diye konuşuyor.

Acunn.com

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Altın, Oranʹa, göre, dünyanın, en, güzel, kadını, Bella, Hadid,
Yorumlar
Haber Yazılımı