Haber Detayı
14 Ekim 2019 - Pazartesi 15:24 Bu haber 1069 kez okundu
 
Arıklı: Akıncı, Güven Tazelemek İçin İstifa Edip Halkın Onayını Almalıdır
YDP Genel Başkanı Arıklı, Meclis'teki konuşmasında Cumhurbaşkanı Akıncı'nın açıklamalarını eleştirerek "Akıncı, güven tazelemek için en kısa zamanda istifa ederek, halkın onayını alması gerekiyor" dedi.
KIBRIS Haberi
Arıklı: Akıncı, Güven Tazelemek İçin İstifa Edip Halkın Onayını Almalıdır

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Milletvekili Erhan Arıklı, mecliste yaptığı konuşmada Türkiye’nin bu harekatı yapma zorunluluğu olduğunu dile getirerek, bunun sebeplerini sıraladı.

 

Türkiye’nin bu adımına dünyanın farklı yerlerinden destek geldiğini, KKTC olarak da ilk günden hükümetin desteğini açıklamasını beklediklerini ancak Tatar’ın az önce yaptığı konuşmanın da içini rahatlattığını söyledi.

 

Kısa süre önceki Afrin Harekatı için KKTC’deki tüm kesimlerin kısa sürede destek mesajı yayınladığına işaret eden Arıklı, her nedense Barış Pınarı konusunda 4 gün sessiz kalan Akıncı’nın yaptığı açıklamayla Türkiye’ye saldırıda bulunarak, kendi saflarını sıklaştırmak isteyeceğini düşünemediğini kaydetti.

 

"CUMHURBAŞKANI TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA YAPMIŞ OLABİLİR AMA ONA YAPILAN HAKARETLER KABUL EDİLEMEZ"

Akıncı’ya yapılan eleştirilere de değinen Arıklı, “Cumhurbaşkanı talihsiz bir açıklama yapmış olabilir ancak herkes bilmelidir ki, Akıncı’ya yapılan hakaretleri kabul edilemez. Devlete saygı duyan herkesin Cumhurbaşkanı’na saygı duyması gerekiyor” dedi.

 

Arıklı, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın açıklamasının içeriğini de irdeleyerek, özellikle diyalog çağrısını eleştirdi.

 

"AKINCI GÜVEN TAZELEMEK İÇİN İSTİFA EDEREK HALKIN ONAYINI ALMALI"

Cumhurbaşkanı Akıncı’nın, yarattığı güven bunalımından dolayı Kıbrıs müzakereleri çerçevesinde gerçekleşecek 3’lü ya da 5’li zirveye katılmasının manasız olacağını savunan Erhan Arıklı, Akıncı’nın güven tazelemek için en kısa zamanda istifa ederek, halkın onayını alması gerektiğini belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Arıklı:, Akıncı,, Güven, Tazelemek, İçin, İstifa, Edip, Halkın, Onayını, Almalıdır,
Yorumlar
Haber Yazılımı