Haber Detayı
08 Eylül 2020 - Salı 12:25 Bu haber 517 kez okundu
 
Avunduk: Acil Durum Hastanesi uzun zamandır beklenen ve olması gerekendi.
KTSO Başkanı Candan Avunduk Acil Durum (Pandemi) Hastanesi inşaatını ziyaret etti
SAĞLIK Haberi
Avunduk: Acil Durum Hastanesi uzun zamandır beklenen ve olması gerekendi.

Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Candan Avunduk, yönetim kurulu üyesi sayman Çavlan Paralik ile oda profesyonelleri 7 Eylül’de (bugün) inşaatı süren Acil Durum (Pandemi) Hastanesi’ni ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

 

Başkan Candan Avunduk çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Başkan Avunduk, dünyayı saran ve son günlerde de ülkemizde etkisini artıran salgının halk sağlığını tehdit eder duruma geldiğini ifade ederek, “Acil Durum Hastanesi uzun zamandır beklenen ve olması gerekendi. Halkımızın sağlığı açısından çok önemli bir çalışma ve bizler de bunun takipçisi olacağız. Türkiye Cumhuriyeti her zaman olduğu gibi iyi günde, zor günde KKTC’ye ve Kıbrıs Türk halkına desteğini sürdürmektedir. Bu hastanenin hizmete açılmasıyla özellikle pandemeiyle ilgili direkt olarak bir başvuru merkezi olması ve halkın morali açısından oldukça önem arz etmektedir” dedi.

 

Elde edilen bilgilere göre, Covid-19 hastalarının tedavi edileceği hastanenin inşaatında yaklaşık 400 kişi vardiyalı olarak çalışıyor. 11 bin metrekarelik alanda inşaatı süren hastane, hafif çelik konstrüksiyondan, ameliyathane ise, ağır çelikten inşa edilecek.

 

6 ameliyathane, 100 yatak kapasitesi, 12 odalı acil, 24 direkt yoğun bakım odası, 64 oda ise ihtiyaç duyulduğunda yoğun bakıma dönüştürülebilecek. Hastane tamamlandığında günlük 3 bin hasta akışına hizmet verebilecek. Ekim ayı sonunda hastanenin hizmete girmesi planlanıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Avunduk:, Acil, Durum, Hastanesi, uzun, zamandır, beklenen, ve, olması, gerekendi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı