Haber Detayı
15 Ekim 2020 - Perşembe 07:40 Bu haber 3040 kez okundu
 
AYYILDIZ Yardım Derneği, Türk soydaşlarımız için yardıma gidiyor
AYYILDIZ Yardım Derneği Ukrayna’nın Kırım sınırı bölgesinde yaşayan Türk soydaşlarımız için yardıma gidiyor
TÜRKİYE Haberi
AYYILDIZ Yardım Derneği, Türk soydaşlarımız için yardıma gidiyor

www.tum1haber.com‘ a açıklamalarda bulunan Ayyıldız yardım derneği başkanı Seyit Ahmet Acar amaçlarının ezilen mazlum Türk soydaşlarımız ve Müslüman din kardeşlerimiz dünyanın neresinde olursa olsun öncelikle sağlık ve temel yaşam gıda ihtiyaçlarını karşılamak olduğunu belirtti.

 

Yaptığımız hizmet çok zor ve meşakatli 

Acar; "Ezilen mazlum Türk soydaşlarımız ve müslüman din kardeşlerimiz dünyanın neresinde olursa olsun öncelikle sağlık ve temel yaşam gıda ihtiyaçlarını karşılamak .Yaptığımız hizmet çok zor ve meşakatli bir hizmet"

 

Rusyanın kırımı ilhakıyla beraber yurtlarından edilerek sürgün gibi tampon bölgede yaşayan (10.000) kırımlı türk soydaşımıza sağlık gıda ve temel ihtiyaçlar noktasında değişik yardım paketleri hazırladık ve bunları yakında ukraynaya giderek bizzat kendi ellerimizle ihtiyaç sahiplerine teslim edeceklerini söylediler

AYYILDIZ Yardım Derneği olarak Ukrayna’nın Kırım sınırı bölgesinde yaşayan Türk soydaşlarımız için gıda kolisi ve kömür bağışında bulunmak üzere kollarımızı sıvadık. Bu çalışmalarda kadrolarımızda yer alan arkadaşlarımızın büyük emeklerinin yanı sıra hayırseverlerimizin derneğimize bağış yoluyla yapmış oldukları destekler de yüksek ölçüde etkilidir.

 

Mazlum coğrafyaların sesi olmak, ağlayan her Müslüman Türk çocuğunun göz yaşını dindirmek, yokluktan ağlayan her ananın feryadına derman olmayı amaçlayan derneğimiz kurulduğu ilk günden itibaren uluslararası organizasyonlarına başlamıştır.

 

Derneğimiz, çalışma prensipleri çerçevesinde İnsani Yardımlar Komisyonu’nun bölgeye uygun gördüğü program çerçevesinde bu bağış ile birlikte giriş yapmış olacaktır. Bu aşamada, gıda kolisi ve kömür bağışı ile başlayacak faaliyetlerimiz bölgede “Bismillah” denilen bir başlangıç noktasını temsil edecektir.

Kaynak:Tum1haber.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: AYYILDIZ, Yardım, Derneği,, Türk, soydaşlarımız, için, yardıma, gidiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı