Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 09:05 Bu haber 984 kez okundu
 
ʹBacağını Kesmeliyizʹ Denilmişti...
Bacağını Kesmeliyiz Denilen Ünlü Model Mesleğine Dönüyor...
MAGAZİN Haberi
ʹBacağını Kesmeliyizʹ Denilmişti...

Trafik kazası sonrası, sağ bacağında ciddi yaralanma, kırıklar ve eklem kıkırdak hasarı oluşan 21 yaşındaki Bulgaristanlı model Christine Ilieva, Türkiyede gerçekleştirilen tedavi sonrasında yeniden yürümeye başladı.

 

Türkiyenin ilk kadavradan kıkırdak nakli yapılan hastası olan Ilieva, Bacağını kaybedeceğimi söylediklerinde ümidini yitirdim. Türkiyede ise asla vazgeçmemem gerektiğini öğrendim dedi.

 

Ünlü model Christine Ilieva, ülkesi Bulgaristanda büyük bir trafik kazası geçirdi. Kaza sonrası yaklaşık iki saat ambulans beklemek zorunda kalan genç kızın sağ bacağı, uyluğu ve kalçasında ağır hasar meydana geldi.

 

Hastanede tedavi altına alınan mankene, doktorlar tarafından bacağının kurtarılamayacağı söylendi. Başka bir hastaneye nakledilen Christinein bacağı burada enfeksiyon kaptı. Bacağını kullanamaz hale gelen, bacak derisi dahi tamamen yok olan genç manken, tedavi için helikopter ambulansla Türkiyeye getirildi.

 

Önce bacak derisi ardından kıkırdak tedavi edildiChristinein ülkesinde kesilmesi gerekiyor denilen bacağı Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Uğur Anıl Bingöl ve Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Turhan Özlerin gerçekleştirdiği operasyonlar sonrasında kurtuldu.Tedavi sonrasında yürümeye başlayan ancak diz eklemindeki kıkırdak hasarı nedeniyle dizini kullanmakta zorlanan ünlü modele Türkiyede ilk defa donörden kıkırdak nakli yapıldı.

 

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Gökhan Meriç tarafından gerçekleştirilen bu operasyonda organları bağışlanan kişiden alınan sağlam kıkırdak, hastanın dizindeki hasarlı bölgeye nakledildi. Bu sayede dizini tekrar kullanmaya başlayan Christine çok sevdiği mesleğine de geri dönebildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ʹBacağını, Kesmeliyizʹ, Denilmişti...,
Yorumlar
Haber Yazılımı