Haber Detayı
14 Temmuz 2020 - Salı 13:48 Bu haber 294 kez okundu
 
Bağımsızlık Yolu, GAÜ Hastanesi'nin devredilmesini eleştirdi
Bağımsızlık Yolu, Girne Amerikan Üniversitesi’nin (GAÜ) inşaat halindeki hastanesinin Sigorta ve İhtiyat Sandığı borçlarının silinmesi karşılığında Maliye Bakanlığı’na devredildiğini belirterek bunu eleştirdi.
KIBRIS Haberi
Bağımsızlık Yolu, GAÜ Hastanesi'nin devredilmesini eleştirdi

Bağımsızlık Yolu Girne Bölge Örgütlenme Sorumlusu Yahya Çukurovalı yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu inşaatta iki işçinin hayatını kaybettiğine değinerek, “Bu inşaat, törenle Maliye Bakanlığı’na devredilmiş ve insanlara pandemi hastanesi vaadiyle tanıtılmıştır. Bu tören aslında halk ile alay etme törenidir çünkü bu tören vergisini, emekçinin hakkını ödemeyenin ödüllendirilme törenidir.” ifadelerini kullandı.

 

Yatırımları yapılmayan Girne Amerikan Üniversitesi çalışanlarının haklarının ne hükümetin ne GAÜ’nün umrunda olduğunu savunan Çukurovalı, “Bağımsızlık Yolu olarak bizlerin elbette düzenin beslediği partilerin kurdukları hükümetlerden bir beklentimiz yoktur. Her zamanki gibi bizi hiç şaşırtmadınız. Emekçinin karşısında, sermayenin yanında olan bu tutumunuza şaşırmasak da bilmenizi isteriz ki mücadelemizi hiç eksiltmeden sürdüreceğiz. GAÜ emekçilerinin alın terinin üstüne konmanızın hesabını soracağız.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bağımsızlık, Yolu,, GAÜ, Hastanesi'nin, devredilmesini, eleştirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı