Haber Detayı
18 Ekim 2019 - Cuma 23:11 Bu haber 6264 kez okundu
 
Bakan Atakan, Yeni Nesil Ar-Ge ve Teknoloji Deneyim Laboratuvarını Ziyaret Etti
KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Vodafone Türkiye’nin İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliğiyle İstanbul’da hayata geçirdiği akıllı teknoloji merkezi İTÜ Vodafone Future Lab’ı ziyaret etti.
TEKNOLOJİ Haberi
Bakan Atakan, Yeni Nesil Ar-Ge ve Teknoloji Deneyim Laboratuvarını Ziyaret Etti

KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Vodafone Türkiye’nin İstanbul Teknik Üniversitesi  işbirliğiyle İstanbul’da hayata geçirdiği akıllı teknoloji merkezi İTÜ Vodafone Future Lab’i ziyaret etti.

 

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel’in eşlik ettiği ziyarette, Bakan Atakan’a ulaşım ve enerji çözümlerinin yanında haberleşme ve meteoroloji konularındaki son gelişmeler hakkında ayrıntılı bilgi verildi.

 

ATAKAN; ULAŞIM, ENERJİ, HABERLEŞME VE METEOROLOJİ ALANLARINDA SUNULAN ÇÖZÜMLERİ İNCELEDİ

Beraberindeki bir heyetle birlikte İTÜ Vodafone Future Lab’i ziyaret eden KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Vodafone Türkiye İcra KuruluBaşkan Yardımcısı Hasan Süel’den merkez  hakkında ayrıntılı bilgi aldı. Özellikle ulaşım, enerji,   haberleşme ve meteoroloji alanlarında sunulan çözümlerle yakından ilgilenen Bakan Atakan, merkez dolayısıyla VodafoneTürkiye ve İTÜ yetkililerini tebrik etti.

 

Ziyarete, Atakan’ın  yanı  sıra KKTC   Bayındırlık ve Ulaştırma BakanlığıMüsteşarı Kemal Bağzıbağlı, İTÜ Kuzey  Kıbrıs Rektörü   Prof. Dr.  Ercan Kahya, KKTC Telsim Genel  Müdürü Cenk Alper ve KKTC  Telsim  GenelMüdür Yardımcısı Fevzi Tanpınarda katıldı.

 

Yeni nesil Ar-Ge ve teknoloji deneyim laboratuvarı olarak hayata geçirilen İTÜ Vodafone Future Lab’de, Nesnelerin İnterneti   ve   diğer   yeni   nesilteknolojiler kullanılarak, pek çok alanda  işletmelerin ihtiyaçlarına  uygunçözümler geliştiriliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Atakan,, Yeni, Nesil, Ar-Ge, ve, Teknoloji, Deneyim, Laboratuvarını, Ziyaret, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı