Haber Detayı
15 Temmuz 2019 - Pazartesi 12:06 Bu haber 855 kez okundu
 
Başbakan Tatar; 15 Temmuz Demokrasi Zaferi Kutlu Olsun...
Tatar; Bugün Türk halkının hain çetelere karşı koyduğu o özel günün üçüncü yıldönümü. 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.
KIBRIS Haberi
Başbakan Tatar; 15 Temmuz Demokrasi Zaferi Kutlu Olsun...

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersin Tatar, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolasıyla Ankara'da yayımlanan Meclis Özel Dergisine, KKTC Temsilcisi Hüseyin Turan aracılığıyla bir mesaj yayımladı. Tatar mesajında milli birlikteliğe vurgu yaptı ve bu tür hadiselerin bir daha vuku bulmaması için toplumun her zamankinden daha duyarlı olması gerektiğini söyledi.

 

Tatar’ın mesajı şöyle;

 

Bugün Türk halkının hain çetelere karşı koyduğu o özel günün üçüncü yıldönümü. 15 Temmuz şehitlerimizin anısını rahmetle anıyoruz. Üç yıl önce Türkiye Cumhuriyeti'nin bekasına kast edenler, Türkiye Cumhuriyeti'nin altını oymaya çalışan hainler, 15 Temmuz şehitlerimiz ve gazilerimizin kahramanlıkları ile ezilmişlerdir. Gelecekte de devletimizi alaşağı edebileceğini düşününler gereken dersi mutlaka alacaktırlar.

 

Tarihe baktığımızda Türk milletinin bir karakterinin olduğu çok net görülebilir. Bizim milletimizin karakteri, gerçekten erdemlerle donatılmıştır. Bu erdemlerden biri de, yeri geldiğinde vatanını korumak için canından vazgeçmeyi göze alabilmektir. Türk milletinin bu yüksek karakterini yüzyıllara uzanan destansı tarihimizde çok kez görmüşüzdür. İşte bunların sonuncusu, 15 Temmuz 2016’da millet olmanın asaletini, birlikteliğini ve gücünü gösterdiğimiz Demokrasi Zaferi’dir.

 

Kıbrıs Türk Halkı yıllarca kendisine uygulanan zalim ambargolara, her türlü baskı ve yıldırmalara karşı dik durmayı başardı. Yarım asıra yaklaşan bir başarı hikayesi yazdık toplumca. Bu küçük ülkede büyük işlere büyük başarılara imza attık. Tüm bu süreçte inancımızın yanında Türkiye Cumhuriyetinin ve Türk Halkının karşılıksız kardeşliğini ve desteğini gördük.

 

Geçmişte olduğu gibi 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında da olağanüstü bir mücadele örneği gösteren, canı pahasına tankların ve silahların önüne çıkan milletimiz, emniyet güçlerimiz ve Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki vatansever askerlerimiz ile birlikte, bu hain kalkışmayı başarıyla püskürterek yeni bir demokrasi destanı yazmıştır. Vatanımızın ve milletimizin bekası için canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyoruz ve her zaman Kıbrıs Türk Halkı olarak Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin yanında yer alacağımızı bu vesile ile tekrarlamak istiyorum.

 

Ersin Tatar

KKTC Başbakanı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başbakan, Tatar;, 15, Temmuz, Demokrasi, Zaferi, Kutlu, Olsun..., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı