Haber Detayı
10 Ağustos 2019 - Cumartesi 14:42 Bu haber 1271 kez okundu
 
Bayram Tatili Kaç Gün, 9 Gün Oldu Mu? 15-16 Ağustos Tatil Mi?
Kurban Bayramı tatili kaç gün oldu? Bayram tatili 9 gün oldu mu ve 15-16 Ağustos tatil mi sorularına vatandaşlar yanıt arıyor.
YAŞAM Haberi
Bayram Tatili Kaç Gün, 9 Gün Oldu Mu? 15-16 Ağustos Tatil Mi?

Kurban Bayramı tatili kaç gün oldu? Bayram tatili 9 gün oldu mu ve 15-16 Ağustos tatil mi sorularına vatandaşlar yanıt arıyor.

 

2019 Kurban Bayramı’nın idrak edilmesiyle birlikte tatilin uzayıp uzamayacağını merak eden vatandaşlar Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağını merak ediyor.

 

Peki, bayram tatili kaç gün? Bayram tatili 9 gün oldu mu? Tatil beklentisi olanlara yönelik açıklama önce Bakan Albayrak’tan gelmiş ardından Turizm Bakanı da açıklamalarda bulunmuştu. İşte, bayrama çok az bir süre kala 15-16 Ağustos tatil mi sorusunun yanıtı!

 

Bayramın bitiminin ardından Perşembe ve Cuma günlerine denk gelen 15-16 Ağustos tatil mi? Bayram tatilinin kaç gün olup olmayacağı ve uzatılıp uzatılmayacağına ilişkin kafa karışıklığı sürüyor. İşte, bayram tatili kaç gün sorusuna yönelik açıklamalar!

 

ALBAYRAKʹTAN AÇIKLAMA

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrakʹın konuştuğu konular arasında en çok merak edilen Kurban Bayramı tatili uzatılacak mı sorusuna yanıt oldu. Bu sene kurban bayramı başlangıcı 10 Ağustos (Arefe) Cumartesi olacak. Bayramın 1. günü ise 11 Ağustos pazar günü olacak. 4 günlük kurban bayramı ise 14 Ağustos Çarşamba günü bitecek. Arada kalan iki günün tatil edilip edilmeyeceği merak edilirken Bakan Albayrak tatilcileri üzecek bir açıklama geldi.

 

Albayrak; ʹʹKurban Bayramı tatilinin uzatılmasına olumlu bakmıyorumʹʹ dedi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla ilgili kararının kabineye ait olduğunu söyledi. Turizmciler için bayramın 9 gün olmasının bir şey ifade etmediğini söyleyen Ersoy, otellerin çoğunluğunun dolu olduğunu ifade etti.

 

KURBANLIK FİYATLARI NE KADAR?

 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş 2019 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 890 TL yurt dışında 725 TL olarak belirlendiğini açıkladı.

 

TURİZMCİLERDEN 9 GÜNLÜK TATİL BEKLENTİSİ

 

Kurban Bayramı tatilinin de Ramazan bayramında olduğu gibi 9 güne çıkarılması istendi. Turizmciler Kurban bayramı sonrasına denk gelen 15 ve 16 Ağustos günlerinde kamuya idari izin verilmesini ve böylelikle toplam tatil süresinin 9 güne çıkarılmasını önerdiler. Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık da, Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasını beklediklerini ve bu konudaki kararın bir an önce açıklanmasının sektör açısından olumlu olacağını bildirdi. Kurban Bayramı bu yıl 11-14 Ağustos tarihleri arasına denk geliyor. 15 Ağustos Perşembe ve 16 Ağustos Cuma günleri idari izin ile eklenirse, Kurban bayramı tatili 10 Ağustos Cumartesi günü başlayacak ve 18 Ağustos Pazar günü sona erecek. Böylelikle tatil 9 güne uzayacak. Turizmciler Kurban bayramında iç turizmde hareket bekliyor. Tatilin 9 güne çıkarılması durumunda ise, bu hareketliliğin Ramazan bayramındaki gibi daha da yoğun olacağı hesaplanıyor. Kurban bayramına bir ay kala tatilin uzaması yönünde verilecek bir kararın, tatil planlaması yapacak vatandaşları açısından, rezervasyon konusunda fayda sağlayacağı vurgulanıyor. Birçok seyahat acentesi de tatilin 9 güne çıkacağı öngörüsü ise tur programlarında düzenleme yapıyor. 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Bayram, Tatili, Kaç, Gün,, 9, Gün, Oldu, Mu?, 15-16, Ağustos, Tatil, Mi?,
Yorumlar
Haber Yazılımı