Haber Detayı
10 Şubat 2020 - Pazartesi 16:56 Bu haber 4233 kez okundu
 
Ben böylesine dürüst olmayan bir siyasetçiyle çalışmadım
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın sözlerine tepki göstererek; 'Ben böylesine dürüst olmayan bir siyasetçiyle çalışmadım' Bunları önümüzdeki günlerde de açıklayacağım" ifadelerini kullandı.
TÜRKİYE Haberi
Ben böylesine dürüst olmayan bir siyasetçiyle çalışmadım

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın sözlerine tepki göstererek, "Ben böylesine dürüst olmayan bir siyasetçiyle ne Türkiye’de ne de başka bir yerde çalışmadım. Bunları önümüzdeki günlerde de açıklayacağım" ifadelerini kullandı.

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Slovenya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Miro Cerar ile ortak basın toplantısı düzenledi. Dışişleri konutunda gerçekleştirilen toplantı sonrası Bakan Çavuşoğlu ve Cerar, gündeme dair soruları da yanıtladı.

 

"Kıbrıs Türk halkına böyle dürüst olmayan bir siyasetçi yakışmıyor"

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın sözlerine tepki gösteren Bakan Çavuşoğlu, "Biz seçim zamanları batıdan alışıktık Türkiye'nin malzeme yapılmasına. Hiçbir Kıbrıs Türk'ü bir gün Kıbrıs cumhurbaşkanının Türkiye'yi malzeme yapacağını düşünmezdi. Ama bakıyoruz seçim zamanı sayın Akıncı Türkiye'yi malzeme yapıyor.

 

Bunlar KKTC ya da Türkiye'de konu mu oldu ki?

Biz Kıbrıs Türk halkının siyasi eşitliği olmazsa olmaz diyoruz. KKTC içindeki iç siyasetten sorumlu bir insan değilim. Biz Kıbrıs Türk halkının siyasi eşitliğini Rumlara karşı savunurken Hatay gibi bağlanmasına kadar gidecek kendi kendine soru sorup cevap veriyor. Bunlar KKTC ya da Türkiye'de konu mu oldu ki? Ben böylesine dürüst olmayan bir siyasetçiyle ne Türkiye'de ne de başka bir yerde çalışmadım. Bunları önümüzdeki günlerde de açıklayacağım. Maalesef Kıbrıs Türk halkına böyle dürüst olmayan bir siyasetçi yakışmıyor. Akıncı ne yapmak istiyor? Durup dururken neden Türkiye'ye saldırıyor bunları Kıbrıs Türk halkının iyi düşünmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ben, böylesine, dürüst, olmayan, bir, siyasetçiyle, çalışmadım,
Yorumlar
Haber Yazılımı